- وزارت علوم سایه - وجود ندارد - قانونمند و قانونگرا هستم

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

 - وزارت علوم سایه - وجود ندارد - قانونمند و قانونگرا هستم - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، در این نشست فرجی دانا در پاسخ به سوالات مطرح شده از سوی اعضای تشکل های دانشجویی، اظهار داشت: از شما می خواهم در مورد آنچه که مطرح می کنید تحقیق و بررسی بیشتری انجام دهید و سپس آن مطلب را به صورت مستدل بیان کنید و این را بدانید که از نظر ما، سیستم اطلاعاتی کشور نهاد مرجع برای شناسایی و رسیدگی به تخلفات است.

وزیر علوم در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه انتخاب روسای دانشگاهها، گفت: روسای انتخاب شده انسان هایی با مقبولیت کامل در دانشگاه ها هستند و به گفته شما، این حق وزیر است که روسای دانشگاهها را خودش انتخاب کند. در این راستا اگر مشورتی هم صورت گرفته به این مشورت پایبند هستم.

وی با بیان اینکه ما همیشه قانونمند بوده و به قانون پایبند هستیم، افزود: حتی اگر مطالب شما در خصوص یک یا دو نفر از جمع حدود شصت نفری سرپرستان دانشگاه ها صحیح باشد، باید این را بدانید که بنده ابتدا و انتهای این فرایند نیستم و شورای عالی انقلاب فرهنگی در نهایت بررسی صلاحیت سرپرستان دانشگاهها را برعهده دارد و یقینا تمام مواردی که در این جا گفته شد، در جلسات شورا هم مطرح و بررسی می شود.

وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری غلبه علم و فناوری را به عنوان گفتمان غالب در کشور اراده کرده اند، اظهار داشت: این از افتخارات ماست که قوی ترین پشتیبانی از علم و فناوری را مقام معظم رهبری انجام می دهند و ما باید این اراده را محقق کنیم. به همین منظور وظیفه خود می دانم که نود در صد از ظرفیت فکر و ذهن و برنامه هایم را صرف اعتلای علم و فناوری کنم که نتایج آن همچون سایر فعالیت های علمی در آینده و به تدریج دیده می شود.

فرجی دانا با انتقاد از ازدیاد تاسیس دانشگاه در هشت سال گذشته در کشور، ادامه داد: دغدغه، برنامه و تلاش ما درجهت کیفی سازی و توسعه هدفمندآموزش عالی است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اصطلاح وزارت علوم در سایه، گفت: بنده وابسته به هیچ گروه و دسته و جناح خاصی نیستم و شما اگر مرا بشناسید، می دانید که در وزارت علوم هیچ کس در سایه وجود ندارد که بتواند چیزی بگوید که اگر به آن یقین نکنم آن را انجام دهم ؛ زیرا هر آنچه را که انجام می دهم با یقین است و بر اساس تکلیف و جهت اعتلا و توسعه علمی کشور انجام می دهم و در این راه به سمت همه شما عزیزان فارغ از تفکر و جهت گیری سیاسی تان دست یاری دراز می کنم.

وی با تاکید بر اینکه آنچه باید بین ما جاری و ساری باشد، قانونمندی و قانون گرایی است، گفت: اینکه دوستان می گویند در برخی از نشریات دانشجویی خطایی رخ داده است، جهت رسیدگی به این موارد هیئت نظارت بر عملکرد نشریات دانشجویی داریم، همچنین اخیرا معاون فرهنگی وزارت دو بخشنامه خیلی صریح و محکم در این زمینه به دانشگاه ها ابلاغ کرده که در صورت انتشار موارد موهن و اینچنینی در نشریات دانشجویی قویا برخورد شود و من به شما قول می دهم که هر کجا سر سوزنی از قوانین و مصوبات مربوطه تخطی شود ، عزیزان به صورت مستدل به ما منعکس کنند تا سریعا رسیدگی شود.

فرجی دانا با اشاره به آرامش حاکم بر فضای دانشگاه ها در سال تحصیلی گذشته، تاکید کرد: با وجود اینکه سال تحصیلی آرامی را پشت سر گذاشتیم برخی اصرار داشتند القا کنند چند دانشگاه ملتهب شده است. شما به فضا سازی رسانه ها اعتماد نکنید و با توجه به شعبه های متعددی که در دانشگاه های سراسر کشور دارید، به عنوان یک تکلیف صحت و سقم این مسائل را بررسی کنید تا به یقین برسید.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه