- هفت فیلمنامه از اصغر فرهادی - کتاب می‌شود

 - هفت فیلمنامه از اصغر فرهادی - کتاب می‌شود - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، «هفت فیلمنامه از اصغر فرهادی» عنوان کتابی است شامل فیلمنامه‌های «رقص در غبار»، «شهر زیبا»، «چهارشنبه سوری»، «دایره‌زنگی»، «درباره‌ الی»، «جدایی نادر از سیمین» و «گذشته» که توسط وی در دست انتشار قرار گرفته است.

مجوز انتشار مجموعه فیلمنامه‌های نوشته شده توسط اصغر فرهادی از سوی وزارت ارشاد صادر شده و قرار است این فیلمنامه‌ها توسط نشرچشمه به زودی منتشر شود.

«اصغر فرهادی» در مقدمه‌ کوتاهی برای این کتاب نوشته است:« فیلم‌نامه‌های پیش‌رو را که مرور می‌کنم، آن‌چه بین همه‌ آن‌ها مشترک است و از رقص در غبار تا گذشته پررنگ و آگاهانه‌تر شده، چیزی نیست جز علامتِ سوال؛ علامتِ سوالی که فیلم‌نامه به فیلم‌نامه بزرگ‌تر و چندوجهی‌تر شده است.

اگر با این نوشته‌ها توانسته باشم جسارتِ پرسش‌گری را در تماشاگرانِ فیلم‌هایم تقویت کرده و ترس‌شان را از کاشتنِ علامتِ سوال در ذهن‌ها بکاهم، از عمری که برای نوشتن صرف کرده‌ام راضی و خشنودم؛ که دنیای امروز ما بیش از آن‌که نیاز به مقام و مسئولِ پاسخگو داشته باشد محتاج مردمی‌ست پرسش‌گر؛ مردمی که از گذاشتنِ علامتِ سوال در برابر هر آن‌چه برای‌شان ثابت و قاطع است نهراسند.»

خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین به عنوان بهترین کارگردان برای فیلم درباره الی و خرس طلایی جشنواره برلین به خاطر فیلم جدایی نادر از سیمین از دیگر افتخارات اوست. وی همچنین برنده جایزه بهترین فیلم خارجی در جشنواره گلدن گلوب سال ۲۰۱۲ میلادی به خاطر کارگردانی و نویسندگی فیلم جدایی نادر از سیمین شد. او اولین فیلمساز ایرانی است که توانسته‌است جایزه اسکار را به خود اختصاص دهد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه