- محمود نیلی - سرپرست دانشگاه تهران شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش حوزه و دانشگاه:

 - محمود نیلی - سرپرست دانشگاه تهران شد - تصویر 1

عبدالحسین فریدون در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: با حکم وزیر علوم، محمود نیلی احمدآبادی به عنوان سرپرست دانشگاه تهران اعلام شد.

وی ادامه داد: مقرر شد وی فعلاً به عنوان سرپرست دانشگاه تهران فعالیت کند تا وزیر علوم نام وی را به عنوان رئیس به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کند.

به گزارش مهر، از زمان اتمام حکم فرهاد رهبر و برکناری وی تاکنون محمد حسین امید معاون اداری مالی وزارت علوم سرپرست دانشگاه تهران بود.

متن حکم رضا فرجی دانا برای نیلی احمد آبادی، به این شرح است: " امید است با توکل به خداوند سبحان، ماموریت و وظایف سرپرستی دانشگاه تهران را بر پایه قوانین، سیاست ها و برنامه های مصوب به انجام رسانید. بایسته است با پیروی از آموزه های اسلامی، مبانی علمی، راهبردهای دولت تدبیر و امید و جلب همکاری دانشگاهیان و صاحب نظران، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری و نقش آفرینی آن در اقتصاد دانش بنیان و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی ایفا نمایید."

محمود نیلی استاد تمام دانشکده مهندسی متالورژی و مواد دانشگاه تهران است. وی متولد 1335 از اصفهان و فارغ التحصیل 1360 در مقطع کارشناسی دانشگاه شیراز بوده و تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاه صنعتی شریف در گرایش شناسایی و انتخاب مواد در سال 1367 و در مقطع دکتری در دانشگاه توهوکو ژاپن در سال 1373 به پایان رسانده است.

وی در حال حاضر استاد رسمی و تمام وقت دانشکده مهندسی متالورژی و مواد دانشگاه تهران است.

سوابق تحقیقاتی، آموزشی و اجرایی نیلی به این شرح است:

- انتشار بیش از 47 مقاله در نشریات معتبر علمی و پژوهشی بین المللی و داخلی 24 JCR مقاله از نشریات Web of Science
- 23 مقاله در نشریات معتبر علمی پژوهشی و ترویجی غیر JCR
- انتشار بیش از 60 مقاله کامل در کنفرانسهای بین المللی و ملی
-انجام بیش از 20 طرح تحقیقاتی که 11 طرح آن با پشتیبانی کامل صنعت و نهادهای خارج از دانشگاه بوده است.
- مجری و مدیر چندین طرح پژوهشی تحقیقات صنعتی 1367-1360
- تدریس در دانشکده فنی از سال 1373 تاکنون
- دبیر اولین کنفرانس مهندسی متالورژی ایران
- عضو هیأت تحریریه نشریه مهندسی متالورژی, آهن و فولاد و ....
- نایب رئیس انجمن مهندسی متالورژی
- معاون پژوهشی دانشکده فنی
- رئیس پردیس دانشکده های فنی

پیش از این قرار بود قبل از طی مراحل سرپرستی، گزینه ریاست دانشگاه تهران مستقیم به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شود که در صورت چنین اتفاقی این روش تعیین و معرفی رئیس دانشگاه، برای نخستین بار روی می داد.

شورای منتخبان اساتید دانشگاه تهران چندی پیش برای تعیین رئیس دانشگاه گرد هم آمدند و 6 گزینه شامل ( محمود کره ای، محمد حسین امید، سید حسین حسینی، محمد رحیمیان، محمود نیلی محمود آبادی و محمدعلی موسوی ) را به وزیر علوم پیشنهاد دادند که از میان این گزینه ها موسوی انصراف داد. همچنین پیش از این اعلام شد رحیمیان بیشترین شانس سرپرستی را دارد و دارای بالاترین رأی از سوی اساتید است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه