- قصه ما مثل شد - به چاپ سیزدهم رسید - - همیشه قصه‌ای هست - منتشر می‌شود

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

محمد میرکیانی در گفتگو با خبرنگار مهر از چاپ سیزدهم مجموعه «قصه ما مثل شد» خبر داد و افزود: این مجموعه، ۱۳ بار با جلد گالینگور و ۱۳ بار با جلد شومیز، هر بار در ۲۰۰۰ نسخه منتشر شده. با توجه به این‌که مجموعه پنج جلدی است می‌توان گفت بالغ بر ۷۰۰ هزار نسخه از این مجموعه منتشر شده است.

او همچنین از پایان نگارش «همیشه قصه‌ای هست» خبر داد و افزود: مجموعه‌ای پنج‌جلدی از حکایت‌ها و افسانه‌های ادبیات کهن و عامیانه است که هم‌اکنون در مرحله ویرایش نهایی آن هستم و هنوز ناشری برای آن مشخص نشده است.

به گفته میرکیانی در این مجموعه افسانه‌های عامیانه و ادبیات کهن ایران بازنویسی شده و نویسنده کوشیده که داستان‌هایی را انتخاب کند که تاکنون برای نوجوانان بازنویسی نشده است. داستان‌های از «بختیارنامه»، «گلستان» سعدی، «الهی نامه» عطار، قصه عامیانه «چهار درویش» و قصه«چهل طوطی» در این کتاب آمده است.

نویسنده «پند و قند» معتقد است: قصه‌های شیرینی در ادبیات کهن و قصه‌های فولکلوریک ما وجود دارد که باید برای کودکان و نوجوانان، بازنویسی شود و او در آثار خود چنین کرده است. به گفته میرکیانی، خوشبختانه فرهنگ ما در زمره فرهنگ‌های پرباری است که در جای جای آن می‌توان رد پای قصه‌ها و افسانه‌ها را دید و پدران ما بسیاری از راهکارهای خود را در مسیر پرپیچ و خم حیات در ایران که از دیرباز مورد توجه سایر اقوام و ملت‌ها بوده، در قالب حکایت‌های پندآموز و افسانه‌های دلنشین از نسلی به نسل بعد سپرده‌اند.

به تازگی «حرف‌های زمینی برای بچه‌های زمینی» از آثار تاره منتشرشده میرکیانی توسط انتشارات منادی تربیت راهی بازار شده است. این اثر که ۷۷۷ عبارت کوتاه در حوزه‌های متنوع مثل نکته‌های ادبی، پندآموز، طنز و غیره را برای نوجوانان در برمی‌گیرد و بخش قابل توجهی از آن، آثار خلاقه نویسنده است که با طراحی و تصویرگری الهام شکرآمیز همراه شده تا به نوجوانان بگوید: تمام حرف‌های زمینی به اندازه یک حرف آسمانی نمی‌شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه