- تئاتر و شهر - و - تئاتر و سیاست - روانه بازار نشر شدند

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

 - تئاتر و شهر - و - تئاتر و سیاست - روانه بازار نشر شدند - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، کتاب «تئاتر و شهر» نشان می‌دهدکه چطور تئاتر، اجرا و شهر می‌توانند قدرت‌های سیال اجتماعی، ایدئولوژی و درک افراد از هویت خویش را تحت تاثیر قرار دهد.

این کتاب به بررسی شرایط مادی (همچون معماری) و شیوه‌های اجرایی (فعالیت‌های شهری) می‌پردازد تا نشان دهد این دو در جهان کنونی که بیش از گذشته به سوی شهرنشینی پیش می‌رود، در اقتصاد و جامعه‌شناسی شهری تئاتر و اجرا نقشی مهم و اساسی را به عهده دارند.

جن هاروی استاد تئاتر و اجرا در دانشگاه کوئین مری لندن و نویسنده کتاب «بریتانیا بر صحنه» است. او یکی از ویراستارهای مجموعه «تئاتر و هر چیز دیگر» و کتاب «تئاتر معاصر اروپا» و یکی از نویسندگان کتاب «تا تئاتر با روتلج» است.

ماروین کارلسون استاد دانشگاه نیویورک درباره این کتاب می‌گوید: مطالعه دقیق و منظم هاروی درباره شهر و تئاتر به شکلی مفید تحلیل فرهنگی و اجرایی را درهم می‌آمیزد و مقدمه‌ای خواندنی از مسئله‌ای مهم را پیش روی ما قرار می‌دهد. مسئله‌ای که اهمیت آن می‌بایست توسط دانشجویان، استادان و خوانندگان این کتاب مورد آزمون قرار گیرد».

این کتاب 116 صفحه‌ای در شمارگان 1100 نسخه و با بهای 6300 تومان راهی بازار نشر شده است.

همچنین کتاب «تئاتر و سیاست» به دنبال پاسخ به پرسش‌هایی از این قبیل است: چه بر سر سیاست می‌آید وقتی فرم تئاتر به خود می‌گیرد؟ چگونه تئاتر سیاست را در جامعه و روی صحنه توامان به کار گرفته و تحلیل برده است؟

«تئاتر و سیاست» رابطه پیچیده میان این دو را مورد کاوش قرار می‌دهد و برخی از پیش فرض‌های رایج موجود را در فصل مشترک این دو به پرسش می‌کشد. کتاب با به چالش کشیدن ایده‌های مرتبط با سرگرمی و ارتباط، گستره وسیعی از نویسندگان کلیدی و مهم تاریخ را از افلاطون تا رانسیر و دامنه‌ای متنوع از مثال‌های تئاتری را از شکسپیر و اقتباس کنندگان وی تا پیتر هانتکه و دبی تاکرگرین فرامی‌خواند.

جو کِهلر نویسنده این کتاب استاد تئاتر و پرفورمنس (اجرا) در دانشگاه روهمپتون در بریتانیا است. او یکی از ویراستاران کتاب تائاتر معاصر در اروپا؛ یک کتاب راهنمای انتقاددی و یکی از نویسندگان کتاب تئاتر سویتاس رافائلّو سانتسیو است.

به گواهی این هنرنمایی و این کار دشوار، جو لهلر ثابت می‌کند که چرا بسیاری او را یکی از بزرگترین مفسران درخشان تئاترمعاصر در حوزه زبان انگلیسی برمی‌شمارند.

این کتاب 124 صفحه‌ای در شمارگان 1100 نسخه و با بهای 6100 تومان راهی بازار نشر شده است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه