آیا غذاهای خوشمزه میتونه بهتون کمک کنه تا رژیم بگیرین؟ به نظر میرسه که امکان پذیره. بدون شک برای کاهش وزن باید نسبت به کالری که از دست میدین و میسوزونین کالری کمتری مصرف کنین.

۹ غذایی که به شما کمک میکند وزن کم کنید (بخش اول)

آیا غذاهای خوشمزه میتونه بهتون کمک کنه تا رژیم بگیرین؟ به نظر میرسه که امکان پذیره. بدون شک برای کاهش وزن باید نسبت به کالری که از دست میدین و میسوزونین کالری کمتری مصرف کنین.
به گفته “مانجیری” (سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی): “غذاهای خاص میتونن بهتون کمک کنن تا وزن بدنتون کم بشه چون این غذاها بهتون احساس سیری میدن و هوستون رو کمتر میکنن.”
برخی از این مواد غذایی حتی در سوخت و ساز بدن هم تغییر ایجاد میکنن. پس این لیست رو دفعه بعدی که به سوپرمارکت میرین به خاطر داشته باشین.

  • حبوبات

ارزان، سیر کننده و همه کاره! حبوبات منبع بسیار عالی از پروتئین هستن. حبوبات فیبر بالایی دارن و دیر هضم میشن. به این معنا که خیلی بیشتر احساس سیری میکنین و این امر ممکنه از بیشتر خوردن شما جلوگیری کنه.

  • سوپ

غذاتون رو با یه فنجان سوپ شروع کنین، زیرا که در نهایت ممکنه کمتر غذا بخورین. مهم نیست چه نوع سوپی درست کردین، مهم اینه که حتما در اون مواد غذایی سالم و سبزیجات وجود داشته باشه. شما میخواین در وعده غذاییتون ۱۰۰ تا ۱۵۰ کالری کمتر دریافت کنین پس از ریختن کره و خامه در سوپتون صرفنظر کنین.

  • شکلات تلخ

دلتون میخواد بین وعده های غذاییتون از شکلات لذت ببرین؟ بهتره یه تکه شکلات تیره شیری رو امتحان کنین. در یه تحقیق، دوستداران شکلاتی که بهشون شکلات تلخ داده شده بود نسبت به کسانی که شکلات شیری خورده بودن ۱۵ درصد کمتر تمایل داشتن چند ساعت بعدش پیتزا بخورن.

  • پوره سبزیجات

شما میتونین با اضافه کردن سبزیجات به رژیم غذاییتون هم کالری کمتری دریافت کنین هم از غذاتون لذت ببرین. وقتی محققان دانشگاه پنسیلوانیا پوره گل کلم وکدوی سبز رو به ماکارانی و پنیر اضافه کردن مردم به همان اندازه ای که قبلا ماکارانی و پنیر خورده بودن غذا خوردن در حالی که ۲۰۰ تا ۳۵۰ کالری کمتر دریافت کرده بودن. این سبزیجات به این ظرف غذای خوشمزه کالری کمتری اضافه کرده بود.

ادامه داره…

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه