انجام برخی کارها در طولانی مدت که به عادت تبدیل می شوند برای ما مضر هستند

انجام برخی کارها در طولانی مدت که به عادت تبدیل می شوند برای ما مضر هستند. شاید خیلی از کارها را درست انجام می دهید (مثل نوشیدن مقدار کافی آب در طول روز، ورزش کردن و …)، اما تهدیدهایی وجود دارند که نتیجه عادات روزانه ی شما بوده و اگر از آنها غفلت کنید، در آینده برایتان مشکلات زیادی درست می کنند. در بخش اول این مطلب به چند مورد از این عادات مضر اشاره کردیم، و حالا ادامه ی آن:

به محض اینکه بیدار می شوید بدنتان را کش ندهید

وقتی به محض بیدار شدن بدنتان را کش می دهید، دیسک کمر آسیب می بیند. پس هنگام بیدار شده از جای خود بلند شده، کمی راه بروید، مسواک کنید و بعد کمرتان را کش دهید! کشش بدن به محض بیدار شدن باعث کمردرد و گردن درد شدید می شود.

کش-دادن-بدن

همیشه آدامس نجوید

بیشتر افراد به طور ناآگاهانه ای آدامس را در تمام روز در دهان خود نگه می دارند. اگر آدامس حاوی قند باشد که به دندان ها صدمه زده و اگر بدون قند باشد به ماهیچه های فک.

آدامس

هر بار جای کیفتان را روی شانه و دست جابه جا کنید

ما نادانسته فشار زیادی روی شانه ها وارد می کنیم. انجام فعالیت های نامتقارن تکراری باعث عدم تعادل و درد می شود. اگر عادت دارید که کیف را با شانه راست حمل کنید، همین امر به الگو تبدیل شده و ماهیچه ها دچار عدم تعادل و درد می شوند. حمل کیف های سبک عملی هوشمندانه است و هنگام حمل کیف ، جای آن را دائما تغییر دهید.

کیف

جین های تنگ نپوشید

پوشیدن لباس های جین تنگ منجر به مشکلاتی برای سلامتیمان می شود. اگر در پایان روز حس می کنید که توان درآوردن لباس خود را ندارید تا چیز راحت تری بپوشید، پس وقت آن است که جین های تنگ را کنار بگذارید.

جین

حالت بدنتان را چک کنید

باور داشته باشید یا نه، حالت درست بدن نه تنها شما را لاغرتر و جوان تر نشان می دهد بلکه از ایجاد درد در کمر و شانه ها پیشگیری می کند. وقتی می ایستید، سر را مستقیم نگه داشته، شکم را تو بدهید و شانه ها را صاف کنید.

حالت-بدن

 

منبع: نوین زی

Share the post "۹ عادت روزانه ای که به ما آسیب می زنند! (بخش دوم)"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. ۹ عادت روزانه ای که به ما آسیب می زنند! (بخش اول)
  2. صندل های تناسب اندام به کمر آسیب می زنند
  3. آیا هدفون‌ به شنوایی ما آسیب می‌زند؟
  4. تفاوت بین درد طبیعی و درد ناشی از آسیب دیدگی در ورزش چیست؟
Tweet ۹ عادت روزانه ای که به ما آسیب می زنند! (بخش دوم) - تصویر 6
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه