طبق اطلاعاتی که از وب سایت بیمارستانی در سراسر جهان منتشر شده ، سرطان سینه شایع ترین نوع سرطان در میان زنان است که به مرگ منجر میشه. در این مطلب ما به چند روش اشاره میکنیم که خطر این نوع سرطان در شما کاهش پیدا کنه.

طبق اطلاعاتی که از وب سایت بیمارستانی در سراسر جهان منتشر شده ، سرطان سینه شایع ترین نوع سرطان در میان زنان است که به مرگ منجر میشه. در این مطلب ما به چند روش اشاره میکنیم که خطر این نوع سرطان در شما کاهش پیدا کنه.

خودتون به کودکتون شیر بدین: زنانی که حداقل برای یک سال به نوزادشون شیر دادن (نه لزوما به طور مداوم) نسبت به اونایی که اینکارو انجام نمیدن، ۵ درصد کمتر احتمال داره به سرطان سینه مبتلا بشن. هر چقد که مدت زمان شیردهی بیشتر باشه، شانس این بیماری هم کمتر میشه.

فعالیت کنین: متخصصان میگن خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان کاهش پیدا میکنه اگه فعال باشن. ورزش تعداد سلول های چربی رو که مسئول آزاد سازی هورمون هایی مثل استروژن و تستوسترون هستن کاهش میده. این سلول ها همونایی هستن که رشد تومورها رو بیشتر میکنن

کمی در معرض نور خورشید باشین: محققان کانادایی میگن نور طبیعی خورشید بهترین روش برای افزایش ذخیره ویتامین D که خطر ابتلا به سرطان سینه رو پایین میاره، است. تست های آزمایشگاهی میگن سلول های سینه میتونن ویتامین D رو به هورمون هایی که خواص ضدسرطانی دارن تبدیل کنن. البته این توصیه باید در حد اعتدال انجام بشه، تا به سرطان پوست ناشی از نور بیش از حد خورشید مبتلا نشین.

سرطان

از مواد شیمیایی ناسالم دوری کنین: متخصصان تغذیه هشدار میدن که از مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های کنسرو شده خودداری کرده و غذاها رو با ظرف پلاستیکی داخل مایکروویو قرار ندین، چون حاوی مواد شیمیایی هستن که مثل استروژن ها رفتار کرده و خطر ابتلا به سرطان سینه رو بالا میبرن. طبخ گوشت با حرارت بالای باربیکیو، گریل یا سرخ کردنش هم باعث تولید آکریل آمید میشه که خطر ابتلا به این سرطان رو بالا میبره، پس سعی کنین گوشت رو با حرارت کم طبخ کرده و از مصرف گوشت های نمک سود شده هم خودداری کنین.

کاهش کلسترول: زنانی که برای بیشتر از یک دهه استاتین (دارویی برای پایین آوردن سطح کلسترول) مصرف میکنن، با خطر دو برابری بیماری کارسینوم مجرایی مهاجم (IDC) که شایع ترین نوع سرطان سینه است، روبرو میشن. تحقیقات نشون دادن که استفاده کوتاه مدت از استاتین ها اثر محافظتی در برابر سرطان سینه داره، اما در بلند مدت ممکنه به مسیرهای خاصی صدمه زده و منجر به رشد تومورها بشن. با این حال، بدون مشورت پزشک داروهاتون رو قطع نکنین.

محدود کردن کار در شیفت شب: محققان دانمارکی میگن زنانی که برای شش سال یا بیشتر حداقل سه شب در هفته کار میکنن، دو برابر بیشتر احتمال داره که به سرطان سینه مبتلا بشن.

نوشیدنی های الکلی: نوشیدن الکل خطر رشد سرطان سینه رو افزایش میده. پس بهتره از نوشیدنی های بدون الکل لذت ببرین.

منبع: نوین زی

Tweet ۷ روش عالی برای اینکه به سرطان سینه مبتلا نشوید - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه