۴۰ واحد فنآور در پارک علم و فنآوری امام خمینی(ره) قزوین فعال شده است

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، علی رجب پور ظهر چهارشنبه در مراسم امضا< تفاهم نامه همکاری با خانه صنعت، معدن و تجارت استان که در محل پارک علم و فنآوری امام خمینی برگزار شد اظهارداشت: پارک علم و فنآوری و شرکت های دانش بنیان از سازمانهای جوانی است که توانسته با جذب نخبگان و دانشمندان جوان و افراد متفکر و مبتکر زمینه شکوفایی نوآوری در عرصه های علمی را فراهم کند.

قزوین

وی افزود: نوآوری و ابتکار امروز با افراد خلاقی گره خورده که اگر بخوبی شناسایی و بهره برداری شود می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات کشور در حوزه های مختلف باشد که خوشبختانه در استان نیز با تاسیس پارک علم و فنآوری بستر بسیار خوبی برای فعالیت نیروهای نخبه فراهم شده که با جدیت و پشتکار نسبت به معرفی، حمایت و تقویت آنها در استان اقدام کرده ایم.

رجب پور یادآورشد: در حال حاضر بیش از ۴۰ واحد فنآور در پارک علم و فنآوری امام خمینی(ره) قزوین فعال و مستقر شده و ۱۰ شرکت دانش بنیان قابلیت های خود را عرضه کرده اند و هر سال شاهد شکوفایی بیشتر این شرکت ها هستیم.

وی افزود: صنعت استان با بیش از ۵۰ سال قدمت دارای صاحبانی است که از تجربه ارزشمندی برخوردارند و در پارک تلاش کرده ایم با ارتباط واقعی با مشاوران مجرب و ماهر از ظرفیت های دو طرف بخوبی استفاده کنیم.

رئیس پارک علم و فنآوری امام خمینی قزوین تصریح کرد: با امضاء تفاهم نامه با خانه صنعت درصدیم در کاری عملیاتی ارتباط صنعت با دانشگاه و بخش پژوهش را برقرار کنیم تا بتوان مشکلات این حوزه را با استفاده از نخبگان به حداقل کاهش داد و گره گشای رونق اقتصادی شد.

رجب پور یادآورشد: اگر بتوانیم تجربیات صنعتگران باسابقه را با علم و پزوهش تلفیق کنیم کارهای بزرگی در حوزه صنعت رخ خواهد داد و جایگاه اقتصادی استان نیز ارتقاء خواهد یافت.

قزوین

زمانی: استفاده از شرکت های دانش بنیان به حل مشکلات صنعت کمک می کند

علی محمد زمانی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت قزوین هم در جلسه امضاء تفاهم نامه اظهارداشت: خوشبختانه هم خانه صنعت و هم پارک از ظرفیت و توانمندی علمی، تجربی و تخصصی بالایی برخوردارند که در صورت انتقال این تجربیات می توانیم کارهای نتیجه بخشی را اجرایی کنیم.

وی افزود: تخصص ها و افراد نخبه شرکت های دانش بنیان که در مجموعه پارک علم و فنآوری مستقر شده اند میئ تواند در صنعت نیز مورد استفاده قرار گیرد و اگر ارتباط این دو نهاد برقرار شود قادر خواهیم بود چالش ها و موانع کیفی سازی تولید در صنعت را تا حد زیادی برطرف کنیم.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی نقش شرکت های دانش بنیان بسیار مهم و تعیین کننده است و در شرایطی که تحریم ها به اقتصاد کشور آُسیب زده باید بتوانیم از همه ظرفیت های موجود داخلی برای برون رفت از رکود اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار استفاده کنیم.

زمانی بیان کرد: بخش هایی از صنعت دچار فرسودگی است و با تکنولوژی روز فاصله دارد و باید خود را احیاء کند که بهترین راهکار استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان است تا بتوانیم در کنار استقرار صنایع های تک برای رقابت در عرصه سخت کنونی مجهز شویم.

قزوین

وی اظهارداشت: با امضاء این تفاهم نامه امیدواریم بتوانیم از تخصص و دانش شرکت های دانش بنیان و نخبگان علمی استفاده کنیم و ما نیز آمادگی داریم امکانات کلینیک صنعت را در اختیار پارک قرار دهیم تا ضمن آسیب شناسی به حل مشکلات صنعت کمک کند.

زمانی یادآورشد: خانه صنعت نیز امکانات خود را در اختیار پارک قرار خواهد داد تا در تعاملی دو سویه بتوانیم به رونق اقتصادی استان کمک کنیم.

وی اظهارامیدواری کرد با کمک پارک علم و فنآوری امام خمینی و شرکت های دانش بنیان با کارهای آموزشی، پژوهشی، به صورت مشترک به حل مشکلات صنعتی استان کمک کرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه