۲۵ فرصت مطالعاتی ویژه دانشجویان حاشیه خزر فراهم شده است

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، جواد واثقی امیری بعدازظهر چهارشنبه در هجدهمین اجلاس روسای دانشگاه‌های حاشیه دریای خزر، آموزش عرضه محور و ضعف در پاسخگویی به تقاضا را از چالش‌های مهم مطرح‌شده از سوی وزارت علوم برشمرد و اظهار داشت: دانشگاه‌ها فقط به فکر رشد کمی و افزایش گرایش‌های و مقاطع تحصیلی هستند و زیاد به موضوع مهم کیفیت توجه ندارند.

واثقی امیری برگزاری این اتحادیه را فرصتی برای رفع چالش‌های موردنظر وزارت علوم دانست و افزود: باید ارتباط میان دانشگاه‌های این منطقه گسترش یابد و این با تبادل دانشجو امکان‌پذیر خواهد بود.

دبیر هجدهمین اجلاس روسای دانشگاه‌های حاشیه دریای خزر ارتقاء کیفیت و تعامل و ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را از راهکارهای وزارت علوم برای برون‌رفت از این مشکل معرفی کرد و افزود: برای انجام فعالیت‌های پژوهشی نیاز است که دانشگاه‌ها کیفیت داشته باشند تا مدارک آن‌ها در همه جای دنیا قابل‌قبول باشد و زمینه جذب دانشجو را نیز فراهم کند.

رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی ادامه داد: اخیراً وزارت علوم برنامه راهبردی ارائه داد که در آن چهار چالش را مطرح و راهکارهای برون‌رفت که سیاست کلی وزارت علوم خواهد بود را پیشنهاد داده است.

واثقی امیری گفت: آموزش عرضه محور وضعف در پاسخگویی به آن، گستردگی مراکز آموزش ازجمله چالش‌هاست و راه برون‌رفت از آن افزایش کیفیت است.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌های افزایش کیفیت، تعامل و ارتباط با دانشجویان بوده است وبهترین روش برای برون‌رفت از چالش‌ها، تبادل دانشجو است که ۲۵ فرصت مطالعاتی برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترای در دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر و دانشجویان مربوط به این اجلاس قرار دارد.

واثقی امیری گفت: همچنین ۲۵ بورس مطالعاتی در اختیار دانشجویان برای جذب و پیشرفت قرار خواهد گرفت که نقطه شروع برای جذب دانشجویان غیر بورس و انجام فعالیت‌های تحقیقاتی با مشارکت دانشگاه‌های عضو این اتحادیه است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه