۱۰ هزار سوال دینی در نمایشگاه کتاب تهران پاسخ گرفت

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، حجت‌الاسلام حامد براتی مدیر غرفه مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات مستقر در نمایشگاه کتاب گفت: مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات وابسته به حوزه علمیه قم است که در سال ۱۳۷۹ به منظور تبیین روزآمد‌اندیشه دینی در جهت پاسخ‌گویی به پرسش‌های بنیادین و رفع و دفع آسیب‌ها و شبهات در حوزه دین، توسط شورای عالی حوزه علمیه تاسیس شد.

وی با اشاره به فعالیت‌های غرفه این مرکز در نمایشگاه افزود: در این غرفه مشاوره دینی توسط کارشناسان فارغ‌التحصیل حوزه و دانشگاه در رشته‌های تخصصی صورت می‌گیرد. هشت کارشناس خانم و آقا هر روزه از ساعات اولیه صبح تا پایان کار نمایشگاه به سوالات جواب می‌دهند. مشاوره اعتقادی، مشاوره خانواده و تربیت فرزند، مشاوره قرآن و حدیث، پاسخ درباره ادیان و عرفان‌های نوظهور و پرسش‌هایی درباره احکام دینی از جمله موضوعاتی است که به آنها پاسخ داده می‌شود.

حجت‌الاسلام براتی استقبال مراجعه‌کنندگان به این غرفه را در سطحی مطلوب ارزیابی کرد و افزود: امسال دومین سال حضور ما در نمایشگاه کتاب است که با مراجعان بیشتری نسبت به سال قبل روبرو بودیم. به طوری که روزانه نزدیک به ۴۰۰ پرسش‌کننده در غرفه ما حاضر می‌شوند. ما تا کنون ۱۰ هزار پرسش را در موضوعات مختلف پاسخ داده‌ایم و پیش‌بینی می‌شود در دو روز پایانی نمایشگاه این آمار بیشتر شود.

مدیر غرفه مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات اظهار داشت: بیشتر مراجعان را افراد دارای تحصیلات کارشناسی به بالا با میانگین سنی ۲۵ تا ۳۵ تشکیل می‌دهند. این افراد بر اساس داده‌های برگه‌های نظرسنجی خواستار حضور بیشتر روحانیون در مقام پاسخگویی هستند.

حجت‌الاسلام براتی در تشریح علت حضور در نمایشگاه کتاب گفت: مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات از هشت سال گذشته در نمایشگاه قرآن حضور داشت و با استقبال زیادی از سوی مراجعه‌کنندگان روبه‌رو شد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در نمایشگاه کتاب هم حضور داشته باشیم تا با توجه به مشکلات افراد و عدم دسترسی به کارشناسان متخصص، بدون صرف هزینه پاسخ‌گوی سوالات هموطنانمان باشیم.

مدیر غرفه مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات مستقر در نمایشگاه کتاب بیان داشت: سوالات مطرح‌شده امسال نسبت به سال قبل از پختگی بیشتری برخوردار است و اکثرپرسش‌کنندگان را نسل جوان که خود برای حل مشکلات و رفع ابهامات خود پیشقدم شده‌اند، تشکیل می‌دهند.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، گفت‌وگو با جهان» از تاریخ ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت ماه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه