۱۰ طلبه حوزه علمیه آیت‌الله کعبی معمم شدند

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، در این مراسم که سه‌شنبه‌شب در محل حوزه علمیه امام حسین (ع) متعلق به آیت‌الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری برگزار شد، علما و مردم بی‌شماری حضور داشتند و شاهد پیوستن ۱۰ نفر از طلاب این حوزه علمیه به جمع روحانیون شدند.

اغلب خروجی‌های این مدرسه قدرت بالایی در سخنرانی به زبان عربی دارند و این موضوعی بود که سال‌ها، علمای بی‌شماری خواستار تربیت واعظ به زبان عربی بودند زیرا تعداد قابل‌توجهی از وعاظ عربی استان، فاقد تحصیلات مناسب حوزوی و دینی در این زمینه هستند.

آیت‌الله کعبی در این مراسم در خصوص حوزه علمیه امام حسین (ع) اظهار کرد: این حوزه در سال ۱۳۸۹ تأسیس شد. ابتدا مکانی در منطقه گلستان اهواز را برای آغاز فعالیت‌ها در نظر گرفتیم که خوشبختانه اکنون در این مکان فعلی که بسیار بزرگ‌تر و مجهزتر است، فعالیت‌های دینی، تربیتی و آموزشی حوزه را ادامه می‌دهیم.

۱۰ طلبه حوزه علمیه آیت‌الله کعبی معمم شدند - تصویر 1

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: طلاب این مدرسه از تمام نقاط خوزستان جذب شده‌اند و علاوه بر دروس مصوب حوزه علمیه قم، به زبان عربی تسلط کافی دارند و می‌توانند به‌خوبی مجالس وعظ را به زبان عربی برگزار کنند.

وی عنوان کرد: این افراد امسال با حضور در مجالس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و با توجه به آموزشی که در این خصوص دیده‌اند، رونق‌بخش مجالس خواهند بود.

آیت‌الله کعبی گفت: طلاب حوزه علمیه امام حسین (ع) اهواز همچنین برخی کتاب‌های معارف اسلامی مثل آثار شهید مطهری را به شکلی جدی دنبال می‌کنند تا این کار بر غنای دینی و مذهبی آنها بیفزاید.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به کمبود روحانی در کشور و لزوم تربیت روحانیون کارآمد برای حضور در مناطق مختلف کشور اظهار کرد: هم‌اکنون در سطح کشور، ۱۵۰ هزار روحانی داریم که اگر سایر روحانیون شیعه سایر کشورهای جهان مثل عراق، لبنان و افغانستان را نیز به آنها اضافه کنیم به عدد ۲۰۰ هزار نفر می‌رسیم.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: هم‌اکنون ما تنها در کشور ۱۰۰ هزار مدرسه داریم که اگر برای هر یک از آنها یک روحانی در نظر بگیریم، مشاهده می‌کنیم که در این خصوص تا چه اندازه کمبود وجود دارد. اگر به آمار مدارس، مساجد، دستگاه‌های دولتی، دانشگاه‌ها، مراکز نظامی و انتظامی و سایر مشاغل را نیز اضافه کنیم متوجه می‌شویم که کمبود در این خصوص بسیار زیاد است.

۱۰ طلبه حوزه علمیه آیت‌الله کعبی معمم شدند - تصویر 2

آیت‌الله کعبی همچنین با اشاره به استقبال خوبی که توسط جوانان از حوزه‌های علمیه در خوزستان صورت گرفته است، بیان کرد: باید از این فرصت برای تربیت دینی و حوزوی جوانان مشتاق و ولایی استفاده کرد هرچند هم‌اکنون اهواز در زمینه داشتن خوزه علمیه بسیار مطلوب است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مهم‌ترین فعالیتی که حوزه علمیه امام حسین (ع) اهواز در طول این مدت فعالیت انجام داده، برگزاری دوره‌های آموزش خطابه به زبان عربی ویژه طلاب است، افزود: با توجه به تهاجم فرهنگی و وجود فرق انحرافی، تربیت نیروی‌های متخصص برای پاسخگویی به شبهات ضروری است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه تربیت دینی جوانان سبب رشد و بالندگی جامعه خواهد شد، گفت: کار فرهنگی باید در مناطق محروم متمرکز شود، چرا که هدف دشمن مناطق حاشیه استان است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم همچنین به رشادت‌های مردم خوزستان در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در برهه کنونی با وجود تهاجم فرهنگی دشمنان، خوزستان همچنان در خط مقدم، ایستادگی می‌کند.

۱۰ طلبه حوزه علمیه آیت‌الله کعبی معمم شدند - تصویر 3

آیت‌الله کعبی با اشاره به استقبال چهار میلیونی مردم خوزستان از ضریح جدید امام حسین (ع) تصریح کرد: استقبال پرشور مردم خوزستان نشان از این است که ولایت ریشه در اعماق تفکر و اندیشه‌های مردم استان دارد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که همواره دشمن از مکتب اهل‌بیت (ع) شکست می‌خورد، تأکید کرد: متأسفانه دشمنان به اصل حقیقت اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) پی نبرده‌ است.

در پایان این مراسم، ۱۰ نفر از جوانان خوزستانی از سوی آیت‌الله کعبی ملبس به لباس روحانیت شدند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه