کمیسیون اجتماعی در رسیدگی به موضوع صندوق بازنشستگی آینده ساز جدی است

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش کتابخوانی:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، محمد اسماعیل سعیدی شامگاه شنبه در نشستی مشترک با نمایندگان کارگران کارخانجات آذربایجان شرقی عضو در صندوق بازنشستگی آینده ساز گفت: مشکلات بوجود آمده در این خصوص موجب دغدغه فکری کارگران شده و بر همین اساس کمیسیون اجتماعی مجلس با جدیت بدنبال حل و فصل نهایی مشکلات کارگران عضو این صندوق است.

وی با انتقاد از نحوه پاسخگویی زیرمجموعه های وزارت کار به شکایات متعدد کارگران در این خصوص تصریح کرد: در آینده نزدیک جلسه ویژه ای برای رسیدگی و تعیین و تکلیف نهایی مشکلات کارگران عضو صندوق بازنشستگی آینده ساز در مجلس شورای اسلامی تشکیل خواهد شد چرا که اصلاح روند فعلی و رسیدگی به مشکلات کارگران خواسته نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگر تبریز نیز در این نشست خواستار دستور ویژه رییس جمهور و ورود مستقیم وزیر کار برای حل مشکلات چندین ساله اعضای این صندوق بازنشستگی شد و گفت: در دهه های گذشته بسیاری از کارگران عضو صندوق بازنشستگی آینده ساز حتی به شرط استخدام و کار در قبال عضویت و به اجبار به عضویت این صندوق درآورده شده اند.

کریم صادق زاده همچنین از پاسخ مدیر کل بازرسی وزارت کار به شدت انتقاد کرده و خواستار انجام وظیفه وزارت کار به جای نسخه پیچی های موقتی در این رابطه شد.

گفتنی است در این نشست نمایندگان شورای اسلامی کار شرکت آهنگری، کارگران ماشین سازی، کارکنان کارخانه موتورسازان و کارگران شرکت ریخته گری تبریز به بیان پاره ای از مشکلات کارگران عضو این صندوق پرداختند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه