کمیته نظارت بر خوابگاه های دانشجویی لرستان تشکیل شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

خسرو عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر به جذب ۱۰ نفر عضو هیئت علمی در دانشگاه لرستان طی سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: دانشگاه لرستان برای ارتقاء سطح علمی دانشجویان بنا دارد امسال نیز ۱۰ عضو هیئت علمی جذب کند.

وی به بیان گزارشی از وضعیت خوابگاه های دانشگاه لرستان پرداخت و گفت: در سایت کمالوند این دانشگاه چهار خوابگاه دخترانه وجود دارد که ظرفیت آن ها حدود هزار و ۲۰۰ نفر است.

رئیس دانشگاه لرستان به اسکان ۸۰۰ دانشجوی دختر در خوابگاه های واقع در دانشکده کشاورزی اشاره کرد و افزود: تعداد دانشجویان دختر ساکن در خوابگاه های دانشگاه لرستان حدود دو هزار نفر و تعداد پسران خوابگاهی این دانشگاه حدود ۸۰۰ نفر هستند.

عزیزی حضور بخش خصوصی برای ساخت خوابگاه و رستوران آزاد در دانشگاه لرستان را یکی از برنامه های راهبردی این دانشگاه دانست و عنوان کرد: دانشگاه لرستان این آمادگی را دارد زمین مورد نیاز برای ساخت خوابگاه و رستوران را به مدت ۲۵ تا ۳۰ سال به بخش خصوصی واگذار کند.

وی اظهار داشت: باوجوداینکه کار نظارت بر خوابگاه های دانشگاهی استان باید بر عهده دانشگاه مادر باشد اما این وظیفه به دانشگاه پیام نور واگذار شده بود که پس از پیگیری ها این وظیفه به دانشگاه لرستان محول شد که پس از بررسی های به عمل آمده متوجه شدیم خوابگاه های خودگردان مشکلات عدیده ای دارند.

رئیس دانشگاه لرستان به تشکیل کمیته نظارت بر خوابگاه های استان اشاره کرد و گفت: این کمیته متشکل از معاونت دانشجویی تمام دانشگاه های استان است که مشکلات خوابگاه ها را رصد کرده و با درجه بندی کردن این خوابگاه ها نرخ شهریه هر خوابگاه به تفکیک نوع درجه آن را مشخص کرد.

عزیزی افزود: نرخ شهریه هر ترم خوابگاه های درجه یک استان ۴۰۰ هزار تومان و نرخ خوابگاه های درجه دو ۳۵۰ هزار تومان تعیین شد.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته حدود ۶۰۰ دانشجوی دختر در خوابگاه های خودگردان حضور داشتند، اضافه کرد: با احداث خوابگاه حضرت رقیه (س) در دانشگاه لرستان که ۳۶۰ نفر ظرفیت دارد در حال حاضر تنها ۹۰ دانشجوی دختر این دانشگاه که از دانشجویان شبانه هستند در خوابگاه های خودگردان اسکان دارند.

عزیزی عنوان کرد: حدود ۴۰ درصد کل دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه لرستان در خوابگاه های این دانشگاه اسکان دارند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه