کمک هزینه تحصیلی دانشجویان علوم پزشکی افزایش یافت - نحوه پرداخت اجاره بهای خوابگاه

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

کمک هزینه تحصیلی دانشجویان علوم پزشکی افزایش یافت - نحوه پرداخت اجاره بهای خوابگاه - تصویر 1

دکتر محمدرضا داوودآبادی فراهانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در حال حاضر وام یا کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه مسکن و ودیعه مسکن برای دانشجویان وجود دارد که می توانند از آن استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: کمک هزینه تحصیلی در سال جدید تحصیلی برای دانشجویان مجرد از 500 ��زار تومان به 650 هزار تومان افزایش یافته است. این کمک هزینه 10 بار در سال و هر بار به مبلغ 65 هزار تومان به دانشجویان داده می شود. این میزان برای دانشجویان متاهل به 880 هزار تومان افزایش یافته است.

داوودآبادی فراهانی در مورد کمک هزینه مسکن گفت: کمک هزینه مسکن برای دانشجویان متاهل از ماهانه 50 هزار تومان به 75 هزار تومان افزایش پیدا کرده است. وام ضروری نیز در سال تحصیلی جاری از 150 هزار تومان تا 600 هزار تومان بسته به نوع درخواست متفاوت خواهد بود.

وی درباره میزان ودیعه مسکن و کمک به دانشجویان متاهل خاطرنشان کرد: این میزان در تهران، کلانشهرها و سایر شهرها با هم متفاوت است که بیشترین آن یعنی 7 میلیون و 500 هزار تومان در تهران داده می شود و تا 2 میلیون و 500 هزار تومان متفاوت خواهد بود.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: تمامی وام های که دانشجویان علوم پزشکی در طول تحصیل می گیرند پس از پایان تحصیلات باید به صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت بازگردانند.

وی درباره میزان اجاره بهای خوابگاهی اظهار داشت: دانشجویان علوم پزشکی که از خوابگاه استفاده می کنند باید اجاره خوابگاه را که توسط هیات امنای صندوق رفاه برحسب تعداد تخت های اتاق و شرایط آن مشخص شده پس از فارغ التحصیلی به صندوق برگردانند. اما سقف اجاره بهای خوابگاهی 65 هزار تومان در ماه است که برای دانشجویان دکتری حرفه ای 7 سال بعد و برای دانشجویان کارشناسی نیز 4 سال بعد باید به صندوق بازپرداخت شود. در این مرحله دانشجویان هزینه ای پرداخت نمی کنند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه