کتاب درباره تاریخ ادبیات ایران در استانبول منتشر شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، کتاب «تاریخ ادبیات ایران از آغاز تا غزنویان» به تألیف «محمت آتالای»، از اساتید ادبیات فارسی دانشگاه استانبول به زبان ترکی استانبولی در ترکیه منتشر و روانه بازار شد.

این کتاب ادبی در قالب 280 صفحه به همت انتشارات «دماوند استانبول» و حمایت وابستگی فرهنگی ایران در استانبول به چاپ رسیده است.

کتاب نسخ خطی فارسی کتابخانه‌های مهم استانبول از جمله «راغب پاشا»، «حالت افندی»، «حکیم اوغلو» و «قاضی زاده محمد افندی» و جلد اول «آموزش زبان فارسی به فارسی‌آموزان ترک» پس از مدّت‌ها تلاش وابستگی فرهنگی کشورمان در استانبول چاپ و چندی پیش راهی بازار کتاب شد.

بخش اول این کتاب نگاهی به تاریخ ادبی ایران در دوران مادها، پارس‌ها، هخامنشیان، اسکندر، سلوکیان، پارت‌ها و اشکانیان دارد.

در بخش دوم کتاب «تاریخ ادبیات ایران»، سیر ادبی تاریخ ایران در قبل از اسلام و مراحل تکاملی آن را در دوران حکومت طاهریان، صفاریان و سامانیان مورد توجه قرار می‌دهد.

همچنین، با حمایت وابستگی فرهنگی ایران در استانبول و تلاش گروه استادان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه استانبول، کتاب دیگری تحت عنوان «تاریخ ادبیات ایران از آغاز تا روزگار ما» در قالب 4 یا 5 جلد در حال تألیف است که به زودی مراحل چاپ و نشر آن آغاز می‌شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه