کتاب خاطرات وزیر ارشاد به چاپ سوم رسید

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، کتاب خاطرات علی جنتی که توسط سعید فخر زاده تدوین و از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی منشتر شده است به چاپ سوم رسید.

جنتی در فصل اول این کتاب به توضيح رويدادهاي قيام پانزده خرداد و دستگيری و آزادی و سپس تبعيد امام (ره)، فعاليتهای سازمان مجاهدين خلق، حسينيهارشاد و سخنرانيهای دكتر شريعتي، و نيز مبارزات روحانيون عليه رژيم پهلوی پرداخته است.

وی در فصل دوم خاطرات خود راوی رویدادهای حضورش در فلسطين و لبنان و مبارزان ايرانی در اين دو كشور بيان گرديده است فصل سوم اين كتاب نيز وقايع پس از پيروزی انقلاب شرح داده شده است. وی ضمن بيان مسئوليتهای خود در حزب جمهوری اسلامی در زمان شهيد بهشتی؛ از جمله: سرپرستي صدا و سيماي خوزستان، عضو شورای سرپرستی صدا و سيما، استانداری خوزستان و رئيس دفتر آقای هاشمي رفسنجاني در زمان جانشينی فرماندهی كل نيروهای مسلح، بخشی از وقايع و رخدادهای سالهای انقلاب و ايام دفاع مقدس را بازگو كرده است.

برخی از اطلاعات راوی این حاطرات دربارهوقايع سالهای ۴۲ و ۴۳ در بسياری از منابع اين دوران وجود ندارد که از جمله می‌توان به موضوع آزادی امام(ره) و مراسم استقبال از ايشان پس از دستگيری ۱۵ خرداد، اشاره کرد.

از ديگر نكات جالب توجه در اين كتاب، توصيف و تحليل جريانهای سياسی و فرهنگی حوزه پس از تبعيد امام (ره) و گسترش فعاليتهای فرهنگی نيروهای مذهبی عليه رژيم در اين سالها، شهادت آيتالله سعيدی، شروع جنگهاي مسلحانه گروههای آن زمان از قبيل مجاهدين و فدايیان است.

چاپ سوم این اثر در شمارگان۲۰۰۰ نسخه و ۲۹۲ صفحه و به قیمت ۷۵.۰۰۰ ريال روانه بازار نشر شده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه