کتاب از مهم‌ترین تولیدات اقتصاد مقاومتی است

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، حجت‌الاسلام احمد سالک‌کاشانی، شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی از منظر قرآن کریم و دین مبین اسلام اظهار داشت: توجه به کتاب از مسایل اساسی و مهمی است که باید در نظام اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه یک مسلمان باید روزانه کتب مختلفی را مطالعه کند، افزود: کتابِ نفس، اعمال، طبیعت، خلقت و آینده هر انسان از مواردی است که باید مورد توجه و مطالعه روزانه هر انسانی قرار گیرد.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) که هر مومن متقی باید حداقل ۵۰ آیه قرآن در روز را تلاوت و مورد اندیشه قرار دهد، بیان داشت: تولیدات نویسندگانِ ارزشی که با به جریان انداختن قلم، در هدایت جامعه نقش‌آفرین هستند از دیگر مواردی است که باید مورد مطالعه جامعه باشد.

وی ادامه داد: در واقع یازدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان دعوتی به مطالعه‌ مجموعه آثار انسان‌های مخلص و علاقه‌مند به نظام جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام سالک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه موانع رشد تولید کتاب متعدد است، ابراز داشت: اگر اقتصاد مقاومتی در کشور حاکم شود پیشرفت‌های قابل توجهی به ویژه در رشد تولید ملی را به دنبال خواهد داشت و در این میان اگر کتاب را مهم‌ترین و موثرترین تولیدات اقتصاد مقاومتی بدانیم خطا نکرده ایم.

وی با اشاره به اینکه در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی موانع رشد تولید کتاب به شکل گسترده بررسی شده است، تصریح کرد: گرانی کاغد معضلاتی برای مراکز انتشار کتاب کشور فراهم کرده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به مطالبه رهبر انقلاب در زمینه رفع این مشکل کمیسیون فرهنگی مجلس با یک سال بررسی و فعالیت برنامه گسترش رشد تولید کاغذ را در برنامه قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه در صنعت چاپ در حال گذار از چاپ سنتی به چاپ مدرن و جدید هستیم، تاکید کرد: مشکلات دیگری مانند بیمه و مالیات بر سر راه نشر کتاب است و بر این اساس از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست می کنیم تا سریع تر موانع رشد و تولید کتاب در میان ناشران و چاپخانه ها را رفع کنند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه