چینش کتاب‌های ترنجستان بهشت براساس خلاقیت است - امیدوارم اینجا محل درمان دردمندان فرهنگ کشور باشد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

چینش کتاب‌های ترنجستان بهشت براساس خلاقیت است - امیدوارم اینجا محل درمان دردمندان فرهنگ کشور باشد - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، مراسم افتتاح فروشگاه ترنجستان بهشت، عصر چهارشنبه 23 مهر با حضور غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، حسین یکتا مسئول قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، علی اکبر اشعری مدیر پروژه باغ کتاب تهران، محمد حمزه زاده معاون فرهنگی حوزه هنری سازمان تبلبغات اسلامی، محمدرضا برازش مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و میثم نیلی مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی در محل این فروشگاه در خیابان دکتر شریعتی برگزار شد.

یاسر احمدوند میرعامل شرکت ترنج در این برنامه گفت: ترنجستان یکی از فروشگاه بزرگ کشور است. حدود 2 سال قبل در این ایام بود که مهیا کردن این ساختمان را برای تبدیل کردنش به کتابفروشی، با همکاری حاج حسین یکتا آغاز کردیم. وضعیت پیشین این ساختمان در عکس هایی که در فروشگاه به دیوار آویخته ایم، مشخص است؛ سوله ای با مساحت 700 متر مربع که پیش تر انبار بوده است. این جا سازه ای ناآماده و فرسوده داشت. استحکام و مقاوم سازی این بنا قدم اول بود و قدم بعدی آماده کردن طرحی برای آماده شدن مجموعه بود. این آماده سازی در مدت یک سال و نیم انجام شد. توجه داشته باشید که امروز شما را به افتتاح ساختمان دعوت نکرده ایم بلکه مهم کارها و فعالیت هایی است که قرار است این جا انجام شوند.

وی افزود: برای مکان های مختلف این ساختمان، شکل دایره ای ترنج در نظر گرفته شده و این قالب در همه اشکال دیده می شود. طبقه دوم مجموعه، کتاب های حوزه بزرگسال را شامل می شود که سعی مان در این زمینه، ارائه کتاب های مربوط به علوم انسانی است. موضوعات و چینش کتاب ها بر مبنای خلاقیت است نه مبنای دیویی و نه روش های متداول دیگری که در دیگر فروشگاه ها بر آن ها تاکید می شود. بنابراین این چینش با تاکید بر کاربردی بودن و استفاده مخاطب انجام شده است.

احمدوند ادامه داد: طبقه زیرین فروشگاه، بخش کودک و نوجوان، خانواده و نرم افزار و نوشت افزار است. در حال حاضر بیش از 20 هزار قلم کالا در فروشگاه عرضه شده که نزدیک به 20 هزار تای آن ها، کتاب هستند. از این منظر، این فروشگاه مجموعه بی نظیری است. تاکید بر عرضه کالاهای سالم، موضوع اصلی کار ترنجستان است. ما در پی ایجاد مفهوم فروشگاه های جامع هستیم یعنی فروشگاه هایی که علاوه بر ظاهر و ساختار زیبا، محتوای قابل قبولی هم داشته باشند.

مدیرعامل شرکت ترنج گفت: برای این فروشگاه آرزوی پیروز شدن دارم و امیدوارم کهنسال بشود. که البته این موضوع بدون کمک مسئولان عملی نخواهد بود. امیدوارم ترنجستان محلی برای گردآمدن نویسندگان و صاحبان آثار باشد. امیدوارم ترنجستان بهشت نقطه طلایی دانش و ایمان‌مان باشد. امیدوارم متعبدان و دانشمندان کمک کنند این جا مجموعه ای بی درد باشد و همه برای درمان به آن رجوع کنند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه