چهارمین جشنواره مجازی کتابخوانی برگزیدگان خود را شناخت

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، چهارمین جشنواره مجازی کتابخوانی ۲۱ مهرماه به کار خود پایان داد و برندگان این جشنواره معرفی شدند.

الهام غفارزاده، مائده ایمانی، سولماز اسدی، حسین نورانی و محمد احمدی به ترتیب نفرات اول تا پنجم این جشنواره در بخش آزاد بودند.

در بخش ویژه نوجوان نیز دو کتاب «شازده کوچولو» اثر سنت اگزوپری و «بچه های قالیباف خانه» از هوشنگ مرادی کرمانی انتخاب شده بودند که به ترتیب حمیدرضا فیضی، فاطمه کریمی و رقیه آفنداک نفرات اول تا سوم این بخش شدند.

در بخشی از مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره مجازی کتابخوانی که دقایقی پیش به پایان رسید حسن آذری دبیر جشنواره گسترش فرهنگ عادت به مطالعه معرفی غیر مستقیم آثار فاخر، تغییر گرایش مخاطب از کارهای سطحی به رمان های ارزشمند و استفاده از فضای مجازی را از مهمترین اهداف جشنواره دانست.

او به بخش های مختلف جشنواره مجازی کتابخوانی اشاره و بیان کرد: این جشنواره در سه بخش آزاد، نوجوان و کودک برگزار شد. امسال برای نخستین بار بچه های ۴ تا ۸ سال می توانستند در یک مسابقه کتابخوانی شرکت کنند به این ترتیب که ما کتابی مرتبط با محیط زیست را معرفی کرده بودیم و از والدین خواسته بودیم این کتاب را برای بچه هایشان بخوانند، بچه ها برداشت خودشان را نقاشی کنند و بزرگتر از نقاشی بچه ها عکس بگیرند و برای ما ارسال کنند.

آذری با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در جشنواره مجازی کتابخوانی گفت: ۶ هزار و ۵۰۵ نفر در چهارمین جشنواره مجازی کتابخوانی شرکت کرده بودند که کوچکترین شرکت کننده ۳ سال و مسن ترین ۷۲ سال داشتند. کتابهای «روی ماه خداوند را ببوس»، «مدیر مدرسه»، «من او»، «غرور و تعصب»، «سو و شون» و «بینوایان» مورد توجه ترین آثار این دوره از جشنواره بودند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه