چرا قورمه سبزی می‌دهیم ولی کتاب خیرات نمی‌کنیم؟

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، شب شعر طنز عصر دیروز پنجشنبه ۱۷ اردیبهشت با حضور خلیل جوادی شاعر طنزپرداز کشور در ششمین فرهنگسرای کتاب واقع در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

جوادی در ابتدای این برنامه و پیش از شعر خوانی، درباره نمایشگاه کتاب و موضوع کتاب گفت: با توجه به اینکه من ناشر مولف هم هستم، کتاب هایم را به غرفه های مختلف هم می سپارم. امسال مخاطبان می توانند از انتشارات فراری واقع در شبستان مصلی راهرو ۱۵ شمالی، همچنین از انتشارات فصل پنجم کتاب شعر «محکمه الهی» را تهیه کنند.

وی در ادامه درباره جاری کردن رسم کتابخوانی در جامعه گفت: همانطور که می دانید در کشور رسم است که به بهانه های مختلف خیرات و احسان می کنند. اما چرا همیشه برای این نذرها قیمه می دهند و یا قورمه سبزی!؟ چرا کتاب را خیرات نکنند!؟ بعد از خوردن هر شام و ناهار که خیرات می شود، تاثیرش ۳-۴ ساعت بعد از بین رفته و دوباره گرسنگی به سراغمان می آید. اما کتاب چیزی است که تمامی نداشته و می تواند به شرط نگهداری خوب برای نسل اندرنسل مفید واقع شده و تاثیر خود را برجای گذارد.

شاعر شعر محکمه الهی همچنین گفت: شاید برخی به این موضوع نذر کتاب بخندند، اما اگر این موضوع جا بیفتد، می تواند تاثیرات روشن وچشمگیری در فرهنگ جامعه ایجاد کند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه