افراد زیادی وجود دارند که روزانه زنجبیل مصرف می کنند بدون اینکه درباره فواید آن اطلاع داشته باشند. فواید این ریشه دوست داشتنی خیلی به زردچوبه، هل و گالانگال نزدیک است.

افراد زیادی وجود دارند که روزانه زنجبیل مصرف می کنند بدون اینکه درباره فواید آن اطلاع داشته باشند. فواید این ریشه دوست داشتنی خیلی به زردچوبه، هل و گالانگال نزدیک است.

گینجرول (Gingerol) ماده اصلی موجود در زنجبیل که مسئول عطر دل انگیز آن است، اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی داشته و باعث شده که زنجبیل بخش مهمی از طب سنتی باشد.

به این لیست نگاهی بیندازید تا بیشتر با فواید فوق العاده زنجبیل آشنا شوید:

درمان انواع تهوع (از جمله بیماری صبحگاهی)
سالهاست که از زنجبیل برای درمان دریازدگی استفاده می کنند، زیرا خواص قوی ضداستفراغ دارد. این گیاه را می توان برای درمان حالت تهوع در سفر، تهوع بعد از شیمی درمانی و حتی بیماری صبحگاهی استفاده کرد. برعکس داروهای دیگر، استفاده از این گیاه هیچ عوارض جانبی ندارد! جویدن زنجبیل خام یا نوشیدن چای آن به درمان حالت تهوع کمک می کند. زنان باردار باید میزان استفاده ی زنجبیل را به ۱ تا ۲ گرم در روز کاهش دهند.

زنجبیل

تقویت سیستم گوارش و درمان سوهاضمه
زنجبیل حاوی ترکیبات phenolic است که از تحریک دستگاه گوارش جلوگیری کرده، اشتها بهبود داده، صفرا و تولید بزاق را تحریک کرده و همچنین با تنظیم حرکت غذا در دستگاه گوارش، نفخ شکم را کاهش می دهد. در حقیقت زنجبیل به عنوان یک درمان طبیعی برای بیماری سوهاضمه مزمن شناخته می شود.

کاهش سطح قند خون و کنترل دیابت
تحقیقی که اخیرا در این زمینه انجام شده نشان داده که زنجبیل می تواند برای کنترل دیابت موثر باشد. به ۴۱ درصد از شرکت کنندگان مبتلا به دیابت نوع دو روزانه ۲ گرم پودر زنجبیل داده شد. محققان متوجه شدند سطح قند خون این افراد به میزان ۱۲ درصد و نشانگر HbA1c آنها در طول یک دوره سه ماهه ۱۰ درصد افت داشته اشت.

بهبود سلامتی قلب
این تحقیق که به دنبال تاثیر زنجبیل روی قند خون بود، متوجه شد زنجبیل میزان ApoB/ApoA را ۲۸ درصد و نشانگر لیپوپروتئین اکسیده شده شده را ۲۳ درصد کاهش می دهد. هر دوی این پارامترها عامل اصلی بیماری های قلبی هستند.

5_1454329859

تسکین سرماخوردگی و سرفه
زنجبیل عرق آور است، به این معنی که از داخل بدن را گرم کرده و عرق کردن را افزایش می دهد، همین امر زمانی که سرما خورده هستید بسیار مفید است. زنجبیل همچنین کانال های ریز جریان (microcirculatory channels) بدن را که شامل سینوس ها هم می شود تمیز می کند.

کاهش سطح کلسترول
سطح بالای کلسترول می تواند راه را برای بیماری قلبی هموار کند، با این حال کمی تغییر در عادات غذایی می تواند به کاهش سطح کلسترول در شما کمک کند. یک تحقیق با آزمایش روی ۸۵ نفر متوجه شد که مصرف ۳ گرم پودر زنجبیل به صورت روزانه، برای یک دوره ۴۵ روزه، به طور قابل توجهی سطح کلسترول را کاهش می دهد.

ادامه دارد…

منبع: نوین زی

Share the post "چرا زنجبیل یک ابر ادویه است؟!! (بخش اول)"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. زردچوبه در برابر زنجبیل!
  2. زنجبیل داروی درد و سرماخوردگی
  3. چه افرادی نباید زنجبیل مصرف کنند ؟
  4. ۵ ادویه ای که باید در آشپزخانه شما باشند!
Tweet چرا زنجبیل یک ابر ادویه است؟!! (بخش اول) - تصویر 3
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه