ما همه از مضرات دخانیات برای سلامتی با خبر هستیم.در استرالیا روزانه ۴۰ نفر بر اثر استفاده از دخانیات،سیگار و مشروبات الکلی جان خود را از دست می دهند.

چرا زنان جوان باید از مصرف دخانیات پرهیز کنند؟

ما همه از مضرات دخانیات برای سلامتی با خبر هستیم.در استرالیا روزانه ۴۰ نفر بر اثر استفاده از دخانیات،سیگار و مشروبات الکلی جان خود را از دست می دهند.
مصرف توتون و تنباکو یکی از چالش های بزرگ بهداشت و درمان در سراسر کوئینزلند( واقع در استرالیا )، استرالیا و تمام دنیا می باشد.
به گفته دکتر یانگ ازکوئینزلند:
از آنجا که تمامی فعالیتها در دولت و در سطح جامعه در جهت کاهش مصرف دخانیات میباشد،تاثیر سیگار به آرامی شروع به کاهش کرده است، اما یک گروه وجود دارد که کاهشی نشان نمیدهد و آن در بین زنان جوان است.

دکتر یانگ ادامه میدهد: به هر دلیلی،ما هر روز شاهد زنان جوانی هستیم که با وجود اطلاع از خطرات دخانیات از ترک آن امتناع کرده یا هنوز مصرف میکنند. طبق آمار فقط در کوئینزلند، زنانِ ۱۸ و ۲۴ ساله میزان مصرف دخانیاتشان ۱۴٫۶ درصد میباشد که در مقایسه با مردان جوان با ۱۰٫۶ درصد تفاوت قابل ملاحظه ای مشاهده میشود.
بر اساس برخی تحقیقات، ما از زنان جوان راه کمک به آنها درباره ترک سیگار را جویا شدیم، جالب است که آنها از خطرات دخانیات برای سلامتی خود به طور کامل اطلاع دارند، اما از خود مراقبت نکرده و حاضر به ترک نیستند. آنها تصور میکنند که برای ترک سیگار همیشه زمان دارند و تنها مسئله نگران کننده برای زنان ظاهرشان می باشد.
سیگار(یا دخانیات) باعث تغییر چهره، ایجاد چین و چروک های عمیق روی صورت،اطراف دهان و بین انگشتان، سیاه شدن دندان ها و آسیب به لثه ها شده و همچنین در نهایت باعث میشود که بیشتر از سن خودتان به نظر برسید.
بعضی از این عوارض قابل بازگشت نیستند و در آینده ای نه چندان دور زیبایی خود را از دست خواهید داد.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه