پرداخت 11 ميليارد تومان تسهيلات وام دانشجويی - ابلاغ آیین نامه تغذیه و اسکان

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

پرداخت 11 ميليارد تومان تسهيلات وام دانشجويی - ابلاغ آیین نامه تغذیه و اسکان - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، در مدت یکسال گذشته مجموعه 160 شاخص‌ ارزیابی عملکرد حوزه‌های معاونت دانشجویی و فرهنگی به منظور ارزیابی و رتبه‌بندی فعالیت های دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی تدوین شد و سرانه مبلغ وام تحصیلی اعطایی به دانشجویان علوم پزشکی در این مدت افزایش یافت.

نظام رتبه‌بندی شورای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور بر اساس عملکرد اجرا شد و در همین راستا شبکه مجازی شورای انضباطی دانشجویان (شمشاد) در رستای اجرای دولت الکترونیک و تهیه نرم‌افزار جامع اطلاعات خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی استقرار یافت.

نهایی‌سازی و ابلاغ چندین آیین‌نامه از جمله شورای رفاهی، تغذیه، اسکان، نحوه اداره و مقررات عمومی- انضباطی خوابگاه‌های دانشجویی مجردی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور از دیگر فعالیت های این حوزه بود.

استقرار خط مشاوره تلفنی (صدای مشاور) در 36 اداره مشاوره دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی و استقرار 151 شعبه/ پایگاه خدمات مشاوره ای در خوابگاه های دانشجویان و ارائه 100 درصدی خدمات مشاوره و راهنمایی به دانشجویان متقاضی راهنمایی و مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج از دیگر فعالیت های حوزه معاونت دانشجویی بود.

در این دوره همچنین شیوه نامه رتبه بندی کرسی های آزاداندیشی برای ابلاغ به دانشگاه های علوم پزشکی کشور و نظام‌نامه آموزشی نشریات دانشگاهی تدوین و انتخابات شورای هماهنگی تشکل‌های اسلامی برگزار شد.

دریافت سهمیه و اعزام دانشجویان نمونه و دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه‌ها به سفر عمره مفرده و تامین و ابلاغ اعتبار 2.5 میلیارد ریال به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای برگزاری اردوهای راهیان نور و برگزاری یازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر و مسابقات تک رشته ای دانشجویان پسر از دیگر فعالیت های این حوزه بوده است.

اجرای 60 درصدی برنامه تأمین و ارتقای بهداشت روان دانشجویان دانشگاه ها و دانشجویان ساکن خوابگاه‌های دانشجویی و پوشش 100 درصدی بیمه حوادث دانشجویان، برگزاری جشنواره های قرآن و عترت دانشجویان، اساتید، کارکنان و پنجمین جشنواره فرهنگی با حضور 10 هزار دانشجو از جمله مهمترین فعالیت های یکساله معاونت دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت بود.

صندوق رفاه دانشجویان علوم پزشکی نیز در مدت یکسال گذشته از دولت یازدهم توانست نسبت به وصول مطالبات به منظور پرداخت به موقع وام به دانشجویان گروه علوم پزشکی کشور اقدام کند که نتیجه آن کسب 31 درصد از کل مبلغ درآمد پیش بینی شده در سال 1392 ظرف مدت 100 روز از آغاز به کار دولت تدبیر و امید بود.

پرداخت حدود یازده میلیارد تومان تسهیلات وام به دانشجویان علوم پزشکی کشور، افزایش سرانه مبلغ وام تحصیلی اعطایی به دانشجویان علوم پزشکی کشور به میزان 31 درصد و برقراری انضباط مالی از جمله فعالیت های صندوق رفاه بوده است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه