پاسخ مهر به - گمراه نامیدن - تیتر یک خبر از سوی وزارت علوم!!

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

پاسخ مهر به - گمراه نامیدن - تیتر یک خبر از سوی وزارت علوم!! - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، خبرگزاری مهر روز جمعه 11 مهرماه مصاحبه ای را با کارن ابری نیا - مدیر کل دفتر آموزشهای غیردولتی غیرانتفاعی وزارت علوم درباره توقف مجوز به دانشگاههای تک جنسیتی، منتشر کرد.

خبرنگار مهر پیش از اشاره به بخشی از مصاحبه با ابری نیا، درباره وضعیت ارائه مجوز به دانشگاههای غیردولتی غیرانتفاعی گزارشی کوتاه ارائه داده بود، سپس سیاستهای جدید وزارت علوم را در گفتگو با این مقام مسئول پرسید.

در این مصاحبه اعلام شد که وزارت علوم قصد توسعه دانشگاههای غیردولتی از جمله تک جنسیتی ها را ندارد به این دلیل که ظرفیت در غیردولتیها اشباع شده است. این در حالی است که وزارت علوم طی اطلاعیه ای در این باره اعلام کرد که " آنچه در مصاحبه با مدیرکل آموزش غیر دولتی وزارت علوم مطرح شده، این بوده که تعداد کل موسسه های آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی به حد اشباع رسیده و به همین دلیل تاسیس واحد های جدید در بسیاری از مناطق کشور امکان پذیر نیست. دلیل این امر بالا بودن ظرفیت های ایجاد شده بیش از حد نیاز در سال های گذشته بوده و آنچنانکه در خبر منتشر شده القا شده است ارتباطی با تک جنسیتی بودن یا نبودن ندارد."

در بخش دیگری از اطلاعیه این وزارتخانه آمده است: "علاوه بر این، دفتر آموزشهای غیر دولتی وزارت علوم طرح هایی را که برای تاسیس موسسه های آموزش عالی چه تک جنسیتی و چه غیر آن برای رفع نیازهای واقعی و روز جامعه ارائه شوند و در صورتی که در مناطق اشباع شده نباشند، مورد بررسی قرار می دهد، کما اینکه در حال حاضر نیز چندین طرح جدید تک جنسیتی در این دفتر در حال بررسی است."

وزارت علوم در بخش پایانی این اطلاعیه به تیتر خبر اشاره و آن را گمراه کننده دانسته است این در حالی است که تیتر این خبر با عنوان " ارائه مجوز به دانشگاههای تک جنسیتی متوقف شد"، کاملا بر گرفته از صحبتهای مقام مسئول وزارت علوم است.

فایل صوتی مصاحبه با کارن ابری نیا در خبرگزاری مهر موجود است و وی در این مصاحبه عینا در پاسخ به پرسش مهر درباره آخرین تصمیمات درباره موسسات آموزش عالی تک جنسیتی، اعلام کرد: "ما کلاً نمی خواهیم توسعه دهیم چون تعداد موسسات غیرانتفاعی اشباع شده، چه تک جنسیتی، چه غیر تک جنسیتی. چون تک جنسیتی هم ظرفیت جدید می خواهد و معنی اش این است که از موسسات دیگر دانشجو گرفته شود و به این دانشگاهها برود. چون فعلاً دانشجو نیست. درخواستها در صورتی بررسی می شود که مشخصه های قابل توجهی داشته باشد؛ در غیراینصورت مجوز داده نمی شود."

خبرگزاری مهر در مصاحبه هایی که با مدیر سابق دفتر آموزشهای غیردولتی غیرانتفاعی وزارت علوم داشت، پیش از این هم اعلام کرده بود که روند مجوز به دانشگاههای غیردولتی به علت اشباع ظرفیتها متوقف شده است و در سال گذشته به هیچ دانشگاه غیردولتی برای شروع فعالیت مجوز جدید داده نشد مگر اینکه دانشگاهها دارای شرایط خاص باشند یا مجوزشان را برای اسکان در تهران از شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت کرده باشند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه