پاسخ سازمان امور دانشجویان به انتقادات بورس داخل - بررسی مجدد نیاز دانشگاههای کوچک

پاسخ سازمان امور دانشجویان به انتقادات بورس داخل - بررسی مجدد نیاز دانشگاههای کوچک - تصویر 1

دکتر مجتبی صدیقی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به انتقاد برخی داوطلبان از دستورالعمل موقت بورس داخل سازمان امور دانشجویان گفت: معدل هایی که اعلام شده شاید کمتر از متوسط معدل دانشجویان ما است.

وی ادامه داد: در دوره کارشناسی متوسط معدل 15.30 در کارشناسی ارشد 17.25 اعلام شده است افرادی که می خواهند هیات علمی دانشگاه شده و به همین دانشجویان درس بدهند باید حداقل های آن ها خیلی بالاتر از این معدل باشد اما چون کیفیت دانشگاه‌ها متفاوت است اعلام کرده ایم که معدل ها تراز شده است.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود : در یک دانشگاه بزرگ ممکن است یک معدل 15 بشود 14 و یا معدل 17 بشود 16 . تمام این ها تراز شده خواهد بود و فکر نمی کنیم مشکل جدی در انتخاب افراد داشته باشد.

وی ادامه داد: یک مقدار روی ظرفیت‌ها بحث وجود دارد همان طور که می دانید سیاست اعطای بورس برای دانشگاه‌های کوچکتر و مناطق دورتر است چون دانشگاه‌های بزرگ خود زمینه جذب فارغ التحصیلان را دارند بنابراین باید بیشتر روی دانشگاه‌های محرومتر و مناطق دور افتاده تر سرمایه گذاری کرد.

صدیقی افزود: تعدادی از نیازهای دانشگاه‌ها در مرحله اول توسط مرکز نظارت بررسی شده است و دانشگاه هایی که نیاز بیشتری داشته باشند با هماهنگی که با مرکز نظارت ارزیابی وزارت علوم خواهند کرد ظرفیت بیشتری نیز دریافت خواهند کرد اما همان گونه که گفتم بورس آن گونه نیست که هر دانشگاه با تمام توانایی هایش بخواهد بورسیه جذب کند.

وی یادآورشد: آنها می توانند فارغ التحصیلان را جذب کنند. ما به هرحال بازار خوبی از فارغ التحصیلان دکتری داریم که منتظر کار هستند بالطبع باید دانشگاهها بهترین این‌ها را برای هیات علمی جذب کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: اما نیاز دانشگاه های کوچک‌تر را از طریق جذب دانشجویان بورسیه برطرف خواهیم کرد. بنابراین میزان استقبال، میزان ورود متقاضیان به سامانه و استقبال از این موضوع را بررسی می کنیم و اگر نیاز به بررسی مجدد باشد قطعا آن را دنبال خواهیم کرد.

به گزارش مهر بیشتر متقاضیان به بند “الف” ماده ۱ این دستور العمل انتقاد داشتند. بر اساس بند “الف” که به شرایط تحصیلی مربوط است، “متقاضی باید در بین دانشجویان رشته تحصیلی خود در دوره کارشناسی ارشد حائز ده درصد اول رتبه ها بین ورودیهای همزمان خود در دانشگاه محل تحصیل بوده و نیز معدل دوره کارشناسی اش باید حداقل ۱۵ و معدل دوره کارشناسی ارشد وی باید حداقل ۱۷ باشد.”

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه