همکاری حوزه و کتابخانه ملی توسعه یابد

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری ظهر پنجشنبه در دیدار سیدرضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، کتابخانه ملی را گنجینه و میراث فرهنگی جدید و کهن ایران اسلامی ذکر کرد.

وی تاکید کرد: انعقاد تفاهم نامه بین حوزه‌های علمیه و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران لازم و به نفع حوزه و کتابخانه ایران است.

وی با اشاره به اقدامات خوبی که در راستای تدوین پژوهش‌های بنیادین انجام شده، خطاب به مسئولان کتابخانه ملی گفت: روند ارتباط خود را با حوزه حفظ کنید تا حوزه‌های علمیه بیشتر در فضای کتابخانه قرار بگیرند و امیدواریم برای بازدید حضوری از کتابخانه ملی ایران زمینه‌سازی شود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور اضافه کرد: پیشنهادی در مورد ایجاد یادمان مراجع تقلید ارائه شده و بناست موزه مراجع تقلید در قم تاسیس شود که این اقدام اگر در کتابخانه ملی شکل بگیرد مکمل خوبی است.

آیت‌الله حسینی بوشهری تاکید کرد: حوزه علمیه آماده همکاری برای ایجاد یادمان مراجع تقلید است و اگر فهرستی از موارد مورد نیاز به حوزه اعلام شود ما هم در این راستا گام برمی‌داریم.

عضو خبرگان رهبری در مورد نیازمند مراکز علمی و پژوهشی حوزه‌های علمیه به کتاب، افزود: امیدواریم برای رفع این نیاز گام‌هایی از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ایران صورت بگیرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه