نگارش - قاش - و - بازی آخر - تمام شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

مهین بنی‌طالبی دهکردی داستان‌نویس شهرکردی در گفتگو با خبرنگار مهر از آماده‌سازی دو مجموعه داستان برای انتشار خبر داد و گفت: یکی از این کتاب‌ها «قاش» نام دارد که شامل ۱۶ داستان با عناوینی مانند آلزایمر، خانم آذین، قاش و خانم اجازه است. شاید بیشتر داستان‌های این مجموعه حال و هوای روستایی و بومی، محلی داشته باشند. اگرچه برخی هم دارای تِم‌های اجتماعی هستند.

وی درباره وجه تسمیه نام این مجموعه داستان هم با بیان اینکه « «قاش» برگرفته از گویش مردمان شهرکرد و اطراف آن که ییلاق و قشلاق کردن در میان آنها همچنان پایدار است، یادآور شد: وقتی که هوا در شهرکرد خیلی گرم می‌شود، مردم گوسفندهایشان را به محل بخصوصی می‌برند که جای گودی در پناه کوه و شبیه قاشق است. در گویش محلی به چنین مکانی «قاش» می‌گویند.

این داستان نویس گفت: یکی از داستان‌های این مجموعه که عنوانش همین (قاش) است، داستان چوپان و محبتی است که بین او و سگ‌هایش وجود دارد و به این مسئله می‌پردازد که چطور سگ‌ برای این چوپان تبدیل به یک شخصیت انسانی می‌شود.

بنی‌طالبی با بیان اینکه مجموعه داستان ۱۵۴ صفحه‌ای «قاش» را که سومین کتابش است، برای دریافت مجوز نشر از طریق انتشارات پوینده به ارشاد فرستاده، اظهار امیدواری کرد که این اثر ظرف روزهای آتی مجوز چاپ را دریافت کند و در آینده‌ای نزدیک راهی بازار کتاب شود.

وی درباره کتاب دیگرش که در دست انتشار قرار دارد، گفت: عنوان کتاب دوم نیز «بازی آخر» است که از طریق یکی از موسسات انتشاراتی در شهرکرد برای کسب مجوز آن اقدام کرده‌ام.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه