نورافشانی نمایشگاه کتاب در شب مبعث - تخفیف ۵۰ درصدی مرسولات پستی

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، امیرمسعود شهرام‌نیا قائم مقام و معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران در این باره گفت: امسال فضای اجرایی و مسقف نمایشگاه افزایش یافته و با همکاری شهرداری تهران قرار است فضای مفرحی را برای خانواده‌ها و همه افرادی که به نمایشگاه مراجعه می‌کنند، ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: هر سال برنامه‌های جنبی متعددی در حاشیه نمایشگاه برگزار می‌شد. فعالیت‌های جنبی شامل دو بخش بود بخشی فعالیت‌های تخصصی مرتبط با کتاب مثل نشست‌های مختلفی در سرای اهل قلم، کارنامه نشر مرتبط با عملکرد صنعت نشر کشور در سال قبل یا بعضی فعالیت‌های نمایشی مثل تاریخ کتاب در ایران و... برگزار می‌شد که امسال این بخش‌ها غنای بیشتری پیدا کرده است.

شهرام‌نیا تصریح کرد: برنامه‌های عمومی هم داریم که لزوما مرتبط با کتاب نیست و بیشتر به منظور استفاده عموم و بهره‌مندی از فضای نمایشگاه کتاب است. برنامه‌های مختلف سرگرم‌کننده برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها تدارک دیده شده تا با امکانات در یک فضای آرام، استراحت موقتی را در جریان بازدید از نمایشگاه داشته باشند.

قائم مقام نمایشگاه با بیان اینکه در این زمینه با همکاری شهرداری تهران هماهنگی داشتیم و چند سالن در بخش‌های مختلف نمایشگاه ایجاد شده است، افزود: ایام برپایی نمایشگاه کتاب امسال بین ولادت حضرت امیرالمومنین (ع) و عید مبعث قرار گرفته که روزهای مبارک و فرخنده‌ای بوده و اقتضای شادی و جشن را دارد که برنامه‌هایی هم به این مناسبت‌ها تدارک دیده‌ایم.

معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: امسال شب مبعث نور افشانی داریم که از یکی و دوشب قبل به استقبال آن می رویم. امیدواریم برنامه‌های جنبی به خوبی اجرا شود و مردم ساعات خوبی را در نمایشگاه سپری کنند.

تخفیف ۴۰ تا ۵۰ درصدی مرسولات پستی در نمایشگاه

در خبری دیگر از نمایشگاه کتاب تهران، بازدیدکنندگان بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌توانند با تخفیف ۴۰ تا ۵۰ درصد کتاب‌های خریداری شده خود را به سراسر ایران ارسال کنند.

در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران دفاتر پست مصلی در ۴ واحد به ارایه خدمات پستی خواهند پرداخت. همچنین بازدیدکنندگان تهرانی می‌توانند کتاب‌های خریداری شده خود را در همان روز در محل مقصد دریافت کنند. این تعرفه برای بازدیدکنندگان تهرانی و شهرستانی است و مرسولات با هزینه سفارشی به مقصد مورد نظر حمل خواهند شد.

رونمایی از فرهنگ عامیانه استان فارس در نمایشگاه

همچنین در خبری دیگر مربوط به همین نمایشگاه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته که فرهنگ عامیانه استان فارس در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی می‌شود.

بهزاد مریدی با اشاره به روز فارس در هشتمین ورز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در این روز می‌کوشیم ابعاد فرهنگی استان فارس را به بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب تهران معرفی کنیم که یکی از ابعاد رونمایی از کتابی در حوزه فرهنگ عامیانه استان فارس است.

وی افزود: روز استان فارس ۲۳ اردیبهشت ماه برابر با هشتمین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. برای این روز چهره‌های مختلف فرهنگی استان در محل اجرای برنامه‌ها در رواق شرقی مصلی حاضر خواهند شد.

بهزاد مریدی ادامه داد: اجرای برنامه‌های هنری، تجلیل از مفاخر و پژوهشگران استان، تقدیر از مترجمان و مولفان از جمله برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد استان فارس در این روز است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس یادآور شد: همچنین در روز فارس از چند کتاب جدید نویسندگان استان فارس در حوزه فرهنگ عامیانه رونمایی خواهیم کرد.

حضور ۱۲۰ مؤسسه در بخش نشر دیجیتال نمایشگاه کتاب

خبر دیگر از نمایشگاه کتاب تهران اینکه، مدیر بخش نشر دیجیتال بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: امسال ناشران دیجیتال، با ۱۰ هزار عنوان محصول در این نمایشگاه حضور دارند.

حسین واعظیان گفت: امسال ۲۳۰ شرکت به این مرکز درخواست حضور دادند که حدود ۱۲۰ شرکت پس از تأیید نهایی، با توجه به محدودیت فضا در فضایی حدود ۱۳۰۰ متر در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور دارند.

وی گفت: با توجه به تمایل ناشران مکتوب برای ارائه محتوای خود بر بستر فناوری های نوین و استفاده از ظرفیت های نشر دیجیتال، برای اولین بار نشست های تخصصی با نگاه ویژه به فرصت های سرمایه گزاری در صنعت نشر دیجیتال، در دستور کار قرار گرفته است.

آمادگی ۱۰۰ درصدی نیروهای امداد در نمایشگاه کتاب تهران

در خبری دیگر از نمایشگاه، سرپرست معاونت آمادگی و عملیات ستاد بحران شهر تهران گفت: برگزاری نخستین مانور مانور امروز نشان داد که نیروهای امدادی در آمادگی کامل قرار دارند تا در صورت بروز مشکل به سرعت خود را به محل حادثه برسانند و ایراد را برطرف کنند.

صبح روز چهارشنبه ۹ اردیبهشت ماه سال جاری نخستین مانور ستاد بحران و نیروهای امدادی بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد. غلامرضا احمدی سرپرست معاونت آمادگی و عملیات ستاد بحران شهر تهران در توضیح این مانور اظهار کرد: در مانور امروز اورژانس، آتش‌نشانی، آبفا، ستاد مدیریت بحران منطقه ۷، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شرق تهران، گروه‌های داوطلب واکنش اضطراری محلات منطقه ۷ و جمعیت حلال احمر حضور داشتند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از وظایف ستاد پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران حفظ و حراست بازدیدکنندگان نمایشگاه است و چند روزی بیشتر به شروع این نمایشگاه باقی نمانده، مقرر شده تا به منظور آشنایی و آمادگی نیروهای امدادی، چندین مانور را پیش از شروع نمایشگاه برگزار کنیم، به همین منظور نخستین مانور را امروز برگزار کردیم.

احمدی با اشاره به آمادگی کامل نیروهای امدادی گفت: یکی ضرب‌المثل وجود دارد که می‌گوید «کار نیکو کردن از پر کردن است» از این رو برگزاری مانور به ما کمک می‌کند تا نواقص به عدد صفر و آمادگی به عدد ۱۰۰ نزدیک برسد تا شاهد کم‌ترین اشکال و ایراد در نمایشگاه باشیم.

وی در ادامه افزود: مانور امروز نشان داد که نیروهای امدادی در آمادگی کامل و صد در صد قرار دارند تا در صورت بروز مشکل به سرعت خود را به محل حادثه برسانند و ایراد را برطرف کنند.

فضای سالن ناشران کتاب‌های آموزشی افزایش یافت/ ۱۴۰ ناشر آموزشی در راه نمایشگاه

همچنین در خبری دیگر مربوط به نمایشگاه، مسئول سالن ناشران آموزشی نمایشگاه کتاب تهران از افزوده شدن ۴۵۰ متر مربع به فضای مفید سالن ناشران کتاب‌های آموزشی خبر داد.

محمدحسین متولی گفت: با هماهنگی‌های انجام شده به تازگی ۴۵۰ متر مربع به فضای مفید سالن ناشران کتاب‌های آموزشی اضافه شد. از این رو این بخش از نمایشگاه کتاب تهران در ۴ هزار و ۷۰۰ متر مربع برپا می‌شود.

وی ادامه داد: در سالن ناشران کتاب‌های آموزشی بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۴۰ ناشر در ۱۴۰ غرفه آثار خود را ارایه خواهند داد.

وی تفاوت این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با دوره‌های پیشین را در جانمایی غرفه‌های سالن ناشران آموزشی توصیف کرد و گفت: در این دوره کوشیدیم تا غرفه‌ها را به گونه‌ای قرار دهیم تا بازدید از سالن‌ها به صورت هماهنگ باشد زیرا در دوره‌های پیش جانمایی ناشران به گونه‌ای بود که ناشران ضعیف و قوی به صورت یکسان در سالن‌ها توزیع نشده بودند.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، گفت‌و‌گو با جهان» از تاریخ ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت ماه در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه