نمایشگاه کتاب تهران برای اولین بار صاحب نرم‌افزار اطلاع‌رسانی شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

امیرمسعود شهرام‌نیا، قائم مقام معاون اجرایی بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عصر امروز چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت در مراسم رونمایی نخستین نرم افزار اطلاع رسانی این نمایشگاه گفت: یکی از ایرادهایی که به نمایشگاه کتاب تهران وارد بوده، این بود که مراجعه‌کنندگان نمی‌توانستند قبل از مراجعه به نمایشگاه به اطلاعات مربوط به کتاب‌های مورد علاقه خود و یا ناشران حاضر در نمایشگاه دسترسی پیدا کنند. چندسالی است که ما تلاش هایی را در این زمینه انجام دادیم و امسال با همکاری تشکل های خصوصی نشر این امر محقق شد.

وی افزود: در کنار طراحی نرم افزار نمایشگاه کتاب تهران، سامانه‌ای برای ثبت نام و حضور ناشران در نمایشگاه طراحی شد که کمک زیادی به حضور آنها در نمایشگاه امسال کرد.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه فرهنگی با اشاره به اهمیت اپلیکیشن‌ها در امر اطلاع رسانی رویدادهای مهمی مانند نمایشگاه کتاب امسال تهران گفت: امسال برای اولین بار اپلیکیشن و نرم افزار مختص نمایشگاه توسط بخش خصوصی راه اندازی شد.

در این برنامه همچنین محمدحسین متولی، مدیر کمیته اطلاع رسانی نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به اینکه مصلی مکانی استاندارد برای برگزاری نمایشگاه کتاب نیست، ضرورت اطلاع رسانی سریع و دقیق را برای راهنمایی مراجعه کنندگان به محل برگزاری نمایشگاه یادآور شد: امسال با همکاری موسسه نمایشگاه های فرهنگی وب سایتی برای ثبت نام و جانمایی ناشران در نمایشگاه راه اندازی کردیم که این کار سرعت اقداماتی مربوط به ثبت نام و تحویل غرفه ها را بالا برد.

به گفته وی، در نرم افزار نمایشگاه کتاب تهران امکان جستجوی کتاب ها به صورت موضوعی هم وجود دارد، ضمن اینکه نقشه نمایشگاه هم در قالب یک اپلیکیشن با سرعت انتقال اطلاعات بالا طراحی شده است که به طور رایگان در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد و در چندین نقطه مصلی امکان استفاده از آن را دارد.

متولی با اعلام اینکه یک سایت تخصصی به آدرس Booktibf.ir سامانه ای است برای دستیابی به سیستم جامع اطلاع‌رسانی نمایشگاه امسال تاکید کرد: ما در ۱۶ ایستگاه در مصلی امکان دریافت نر مافزار نمایشگاه را از طریق بلوتوث به مراجعه کنندگان فراهم کردیم.

در این برنامه، همچنین نماینده «پنجره دهم» اسپانسر اپلیکیشن اطلاع رسان نمایشگاه کتاب توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد که از جمله می توان به حجم کم و ۲۰ مگابایتی اپلیکیشن مربوطه برای گوشی های تحت اندروید جستجوی چندگانه و دریافت آن با برنامه های مختلف گوشی های هوشمند اشاره کرد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه