نقش ایران در تحقق وحدت جامعه اسلامی ستودنی است

مفتی مسلمانان اوگاندا؛

نقش ایران در تحقق وحدت جامعه اسلامی ستودنی است

نقش ایران در تحقق وحدت جامعه اسلامی ستودنی است

شیخ زبیر کایونگو مردی، ایران را قدرت جهان اسلام می‌داند و معتقد است که در شرایط فعلی که جهان اسلام درگیر جنگ و ترور است، ایران نقش سازنده‌ای در تحقق وحدت جامعه اسلامی دارد.

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، در دیدار شیخ زبیر کایونگو مردی، «مفتی عالی و مردمی مسلمانان اوگاندا» و شیخ شعبان رمضان موباجه، «رئیس شورای عالی مسلمانان اوگاندا» با علی بختیاری، «رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا»، نسبت به نقش ایران در تحقق وحدت جامعه اسلامی تأکید شد.

 

نقش تأثیرگذار ایران در تحقق وحدت جامعه اسلامی

 

در ابتدا، مفتی عالی و مردمی مسلمانان اوگاندا، جمهوری اسلامی ایران را قدرت جهان اسلام دانست و افزود: نقش ایران جهت تحقق وحدت جامعه اسلامی ستودنی است؛ در شرایط فعلی که جهان اسلام درگیر جنگ و ترور است، ایران نقش سازنده‌ای ایفا می‌کند.

شیخ زبیر که فرزندش در ایران تحصیل کرده، به نقش روشنگرانه آموزش در ایران و تأثیر آن بر جوانان اوگاندایی اشاره کرد و افزود: امید است تا در آینده‌ای نزدیک شاهد توسعه علم و دانش در اوگاندا با کمک ایران باشیم.

 

صلح در جهان اسلام ایجاد شود

 

سپس، رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا به ایجاد وحدت میان مسلمانان اشاره و تصریح کرد: مهمترین نیاز جامعه امروز، وحدت و همگرایی مسلمانان است و نقش رهبران دینی در این میان حائز بیشترین اهمیت خواهد بود.

علی بختیاری افزود: جمهوری اسلامی ایران با الهام از آموزه‌های ناب اسلام و بر اساس آرمان‌های مقدّس حضرت امام خمینی(ره) در راستای وحدت میان مسلمانان، تمام توان خود را به کار بسته و از همه ظرفیت‌های ممکن استفاده می‌کند.

وی در ادامه بیان کرد: حمایت و هدایت شما علما و رهبران دینی می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی جهان اسلام باشد.

بختیاری ضمن بیان مطلب فوق، تأکید کرد: هر جا جنگی به نام اسلام برپاست، رد پای دشمنان اسلام در آن مشهود است؛ در این میان نقش علما بارزتر و برجسته‌تر از همه عوامل در ایجاد همگرایی میان مسلمانان و ثبات و صلح در جهان اسلام است.

 

وجود ۹ هزار مسجد در سراسر اوگاندا

 

در ادامه، رئیس شورای عالی مسلمانان اوگاندا اظهار کرد: از اوگاندا به خاطر داشتن شرایط اقلیمی و زیبایی‌ و ثروت‌های طبیعی به عنوان مروارید آفریقا یاد می‌شود که سرمایه‌گذاران بسیاری را به خود جذب کرده است.

شیخ موباجه هدف از تأسیس شورای عالی مسلمانان اوگاندا را تحقق وحدت عنوان کرد و افزود: وظیفه ما این است که مسلمانان را از مذاهب مختلف زیر چتر واحد جمع و از هرگونه تفرقه و اختلاف دوری کنیم و با این سیاست در حال حاضر ۹ هزار مسجد در سراسر اوگاندا فعالیت دارند.

وی در سخنان پایانی خود، رئیس جمهوری فعلی اوگاندا را حامی این سیاست دانست و تلاش وی را برای رشد و توسعه دینی، علمی و فرهنگی اوگاندا را ستود.

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه