نقدموثر راهنمای مولف در ارائه آثار است - برگزاری۱۴۵جلسه نقد درهمدان

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

ارشاد استعدادی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه نقد موجب مطالعه عمیق تر و بررسی اثر یک نویسنده از جنبه های مختلف می شود، اظهار داشت: نقد موثر خود راهگشای نویسنده در ارائه دیگر آثار خود در آینده است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از برنامه های اصلی کتابخانه های همدان برگزاری جلسات نقد با هدف افزایش فرهنگ مطالعه و آشنایی خوانندگان با کتاب های گوناگون است، ابراز داشت: به مناسبت هفته جوان جلسات نقد کتاب با مضمون «جوان در کتابخانه های استان همدان» برگزار شد.

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۱۴۵ جلسه نقد کتاب در استان همدان انجام شد، افزود: کتاب «سقای آب و ادب» به نویسندگی سیدمهدی شجاعی در مورد حضرت ابوالفضل (ع) در کتابخانه عمومی آیت الله نهاوندی نقد شد.

استعدادی در ادامه بیان کرد: کتاب «سقای آب و ادب» داستانی با نثری شیوا و روان در خصوص ویژگی های شخصیتی حضرت ابوالفضل (ع) بوده که به چاپ سوم رسیده است.

وی بیان داشت: نویسنده در این اثر سعی کرده از خصوصیاتی صحبت کند که کمتر در زندگی تاریخی حضرت ابوالفضل (ع) نمایان بوده است.

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان همدان در ادامه سخنانش از برگزاری جلسه نقد کتاب «پدر، عشق و پسر» خبر داد و گفت: این کتاب اثر سید مهدی شجاعی بوده که جلسه نقد آن در کتابخانه عمومی دانشجو ملایر برگزار شد.

استعدادی با اشاره به محتوای متناسب و توصیفات خاص حضرت علی اکبر(ع) در این کتاب افزود:این کتاب با توجه به هفته جوان و با نیت معرفی هر چه بیشتر حضرت علی اکبر(ع) به عنوان یکی دیگر از تاثیر گذاران حماسه کربلا و محتوای ملموس نقد شد.

وی ابراز داشت: کتاب «جوان موفق» به نویسندگی عباس رحیمی که در مورد جوان و اسلام و راه و رسم زندگی بر اساس دین اسلام است نیز در کتابخانه امام هادی (ع) همدان به نقد درآمد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه