سلامتی این ارگان قرمز رنگ و لوبیا شکل که در کنار ستون فقرات در قسمت میانی کمر قرار داره، برای ما خیلی حیاتیه و باید بتونه بدون هیچ اختلالی خون رو تصفیه کنه.

سلامتی این ارگان قرمز رنگ و لوبیا شکل که در کنار ستون فقرات در قسمت میانی کمر قرار داره، برای ما خیلی حیاتیه و باید بتونه بدون هیچ اختلالی خون رو تصفیه کنه.

اگه از بیماری های کلیوی رنج میبرین یا میخواین سلامتی کلیه ها رو حفظ کنین، این مواد غذایی رو به رژیم غذاییتون اضافه کنین:

فلفل دلمه قرمز: حاوی پتاسیم کمی بوده و منبع عالی ویتامین C و A و B6 ، اسید فولیک و فیبر است. فلفل دلمه قرمز حاوی آنتی اکسیدانی به نام لیکوپین است که از شما در برابر سرطان ها محافظت میکنه. میتونین اون رو خام یا پخته خورده و در سالاد و اسنک ها سرو کنین.

فلفل

سیب: کلسترول رو کاهش داده و از یبوست پیشگیری میکنه. سیب حاوی فیبر بالا و ترکیبات ضد التهابیه و از شما در برابر بیماری های قلبی محافظت کرده و خطر ابتلا به سرطان رو کاهش میده.

کلم پیچ: ویتامین K و C و فیبر زیادی داره و منبع خوبی از ویتامین B6 و اسیدفولیک است. کلم پیچ با سرطان مبارزه کرده و سلامت قلب و عروق رو بهبود میده. کلم پیچ خام رو به سالادتون اضافه کنین.

سیر: سیر به پیشگیری از شکل گیری پلاگ ها روی دندان پیشگیری کرده و کلسترول و التهاب رو کاهش میده. به خاطر عطر و طعمش میتونین پودر سیر رو جایگزینش کنین.

سیر

پیاز: سرشار از فلانوییدها به خصوص آنتی اکسیدانی به نام quercetin است که بیماری های قلبی روکاهش داده و از ما در برابر خیلی از سرطان ها محافظت میکنه. پیاز حاوی پتاسیم کمی بوده و منبع خوبی از کرومیوم (ماده معدنی که به سوخت ساز کربوهیدرات، چربی و پروتئین کمک میکنه) است.

منبع: نوین زی

Tweet مواد غذایی فوق العاده مفید برای سلامتی کلیه ها - تصویر 3
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه