مهلت ارسال آثار به سالانه هنر طراحی کتاب تا ۱۰ آبان تمدید شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

افشین داورپناه معاون فرهنگی و پژوهشی موسسه خانه کتاب امروز شنبه ۲۵ مهر که روز آخر مهلت اعلام شده در فراخوان نخستین سالانه هنر طراحی کتاب برای ارسال اثر بود است، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تعداد کتاب‌های حاضر در چرخه داوری این سالانه و احتمال تمدید مهلت فراخوان آن، گفت: مهلت ارسال کتاب به این سالانه تا ۱۰ آبان تمدید شده است. همچنین تا آخر وقت اداری روز چهارشنبه ۱۵ مهرماه، تعداد ۱۸۲ کتاب در سامانه مربوطه در فراخوان به ثبت رسیده‌اند و تولیدکنندگان آنها، اصل کتاب‌ها را هم به دبیرخانه ارسال کرده‌اند.

همچنین به گفته معاون فرهنگی و پژوهشی موسسه خانه کتاب، حدود ۲۰ اثر دیگر هم برای داوری در نخستین سالانه هنر طراحی کتاب، در سامانه مربوطه به ثبت رسیده‌اند اما هنوز اصل این کتاب‌ها به دبیرخانه نرسیده است.

داورپناه این میزان مشارکت (حدود ۲۰۰ اثر تاکنون) را در نخستین سالانه هنر طراحی کتاب، رضایتبخش توصیف کرد و افزود: با توجه به اینکه بیشتر از دو هفته از اعلام رسمی فراخوان این سالانه و انجام کارهای تبلیغی در این رابطه نمی‌گذرد، این میزان مشارکت خوب بوده است. ضمن اینکه طراحان یا گرافیست‌هایی هم بوده‌اند که مثلاً ۳۰ اثر داشته‌اند اما تنها مجاز بوده‌اند ۳ اثر خود را به دبیرخانه بفرستند. به هر ترتیب، پیش بینی خود ما این بوده و هست که تا آخر مهلت یعنی ۱۰ آبان، حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ کتاب در این سالانه شرکت داده شوند.

وی بیشترین مشارکت را در این سالانه مربوط به طراحی جلد کتاب و کمترین را مربوط به طراحی فونت کتاب عنوان و تاکید کرد: نخستین جلسه هیئت داوران پس از اتمام مهلت فراخوان برگزار می‌شود و داوری مراحل دوم و سوم حدود دو هفته به طول می‌اجامد. ما یک هفته قبل از شروع مناسبت‌های هفته کتاب، نمایشگاهی از آثار برگزیده را برپا می‌کنیم و مراسم اختتامیه و اعطای جوایز به برترین‌های نخستین سالانه هنر طراحی کتاب هم در هفته کتاب برگزار می‌شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه