مقام قضایی می‌تواند از کتاب‌های دارای مجوز انتشار هم شکایت کند

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

علی شجاعی صائین مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به احضار تهمینه میلانی به دادگاه بابت انتشار کتابی که توسط این اداره مجوز انتشار گرفته است اظهار داشت: مقام قضایی صلاحیت این موضوع را دارد که به مساله محتوایی یک کتاب ورود کند.

وی ادامه داد: ایرادات به کتاب گاهی محتوایی است و کاهی هم غیرمحتوایی و حتی اداری. کار ما در اداره کتاب فارغ از غلط یا درست بودن فنی یک اثر، بررسی محتوا است اما مقام قضایی می‌تواند فراتر از نظر ما از منظر حقوقی به محتوای یک کتاب وارد شود.

وی در ادامه با اشاره به اتفاق پیش آمده برای کتاب «شهرزاد زن هزار و یک شب» گفت: به‌عنوان مدیر اداره کتاب نمی‌دانم علت احضاریه برای خانم میلانی چه بوده و از متن آن نیز خبری نداریم. البته گاهی پیش می‌آید که در چنین مواردی از ما توضیحاتی خواسته شود و اگر مکاتبه‌ای در این زمنیه صورت بپذیرد ما نظر خودمان را اعلام می‌کنیم.

شجاعی صائین تاکید کرد: آنچه در این مورد اتفاق افتاده خلاف روال نیست و قبلا هم پیش آمده است. گاهی کتایی موضوعی را دربر می‌گیرد که از نظر ما موردی ندارد اما در خارج از اداره کتاب منجر به یک شکایت و یا نظر خاصی می‌شود که به احضار به دادگاه را به‌دنبال دارد.

وی در پایان تاکید کرد: در صورتی که به صورت رسمی موضوعی در مورد این کتاب به اداره کتاب ابلاغ شود و توضیحاتی خواسته شود ما پاسخ خواهیم داد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه