معاون فرهنگی وزیر ارشاد به عیادت ابوالحسن نجفی رفت

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد ادبیات داستانی، سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیرارشاد، مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی به همراه معاونان این مجموعه ادبی امروز با حضور در خانه ابوالحسن نجفی با این استاد زبانشناسی و ترجمه دیدار کرده و از یک عمر فعالیت‌های ادبی وی تقدیر به عمل آوردند.

در این دیدار صالحی ضمن پیگیری از وضعیتِ سلامتی استاد ابوالحسن نجفی، جویای وضعیت آثار منتشر شده و منتشرنشده این استاد زبانشناسی شد.

دیدار با ابوالحسن نجفی در فضایی صمیمی انجام گرفت. این استاد برجسته کشورمان در دیدار با معاون فرهنگی وزارت ارشاد و همچنین مدیر و معاونان بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان به نقل خاطراتی از گذشته پرداخت و از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و انتشاراتی خود خاطراتی نقل کرد.

ابوالحسن نجفی زبان‌شناس و مترجم ایرانی است که عضو پیوستهٔ فرهنگستان زبان و ادب فارسی است. مهم‌ترین بخش فعالیت‌های ادبی و علمی این استاد زبانشناسی، در حوزه ترجمه متون ادبی، ویرایش، زبان‌شناسی و وزن شعر فارسی است. نجفی یکی از دقیق‌ترین دایره‌ها برای طبقه‌بندی وزن شعر فارسی را تدوین کرده که به دایره نجفی معروف است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه