مسابقه کتاب‌خوانی - رستاخیز کربلا - ویژه روشندلان برگزار می‌شود

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومي مراكز فرهنگي هنري منطقه نوزده؛ مسئول کتابخانه خانه فرهنگ تلاش با اعلام این خبرگفت: این مسابقه صوتی ویژه نابینایان و کم بینایان شهر تهران بوده و آشنایی با نهضت امام حسین(ع) و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و توانمندسازی این قشر از معلولان از اهداف برپایی این مسابقه است.

نادر باقری در ادامه افزود: فایل صوتی این کتاب و سوالات مسابقه به صورت رایگان در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته و آنها تا ۳۰ مهرماه سال جاری برای ارسال پاسخ مهلت دارند.

کتاب صوتی «رستاخیز کربلا» روایتگر ۱۶۰ قطعه معتبر تاریخی برگرفته از دانشنامه امام حسین(ع) برپایه قرآن، حدیث و تاریخ اثر آیت‌الله ری‌شهری و همکاران ایشان، از لحظه‌لحظه همراهی با کاروان حسینی است که با سبکی ساده، حوادث و اتفاقات را بازگو می‌کند.

این مجموعه که روایتی شنیداری از ۴ جلد از مجموعه ارزشمند کتاب‌های «رستاخیز کربلا» است به عنوان اولین کتاب صوتی مؤسسه دارالحدیث توسط اداره تولیدات رسانه‌ای معاونت فرهنگی و ارتباطات تولید شده است.

با توجه به سبک نگارش ۴ عنوان کتاب که وقایع معتبر تاریخی را به صورت قطعاتی کوتاه‌، جذاب و هنرمندانه به نمایش گذاشته است، در این مجموعه صوتی سعی شده است، با بکارگیری موسیقی‌های آیینی و مقامی‌، آواها و جلوه‌های صوتی، روش روایت از حالت یک کتاب ساده شنیداری به مجموعه‌ای داستانی، نزدیک شود؛ بنابر این مخاطب آن نه تنها از شنیدن خسته نمی‌شود بلکه خود را در تکاپویی زنده در میانه داستان حس می‌کند.

این مجموعه که در دو قالب بسته شامل ۴ لوح فشرده با کیفیت اصلی و بسته تک لوح فشرده با فرمت Mp۳ تولید شده است، رخدادهای معتبر را در ۴ بخش در قالب ۱۶۰ قطعه صوتی و در حدود ۶۰۰ دقیقه روایت می‌کند.

این بخش‌ها شامل «تا عاشورا»: از کتابی به همین نام به قلم مصطفی پورنجاتی شامل ۱۹روایت شنیداری از ماجراهای ورود کاروان حسینی به کربلا تا شب عاشورا، «روز عاشورا»: از کتابی به همین نام به قلم احمد غلامعلی شامل ۶۶ روایت شنیداری از حوادث روز عاشورا، «عصر عاشورا»: از کتابی به همین نام به قلم مهدی غلامعلی شامل ۳۷ روایت شنیداری از حوادث عصر عاشورا و «ریحانه‌های دشت خون»: از کتابی به همین نام به قلم زهرا بابایی شامل ۳۷ روایت شنیداری از حضور و نقش آفرینی بانوان در نهضت حسینی است.

علاقه‌مندان برای اطلاع از این مسابقه و شرکت در آن می توانند به نشانی اینترنتی mehr.farhangsara.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن : ۵۵۵۱۱۱۲۵ تماس حاصل فرمایند.

کتابخانه خانه فرهنگ تلاش در خانی‌آبادنو، بلوار میلاد، خیابان شهرداری، جنب بوستان ۲۲ بهمن واقع شده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه