مروجان کتاب‌خوانی در هفته کتاب تقدیر می‌شوند

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره «تقدیر از افراد و گروه‌های برگزیده در ترویج كتاب‌خوانی»، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همزمان با هفته کتاب، به صورت ویژه از معلمان، پیش‌نمازان، مهدهای کودک، کتابداران و کتاب‌فروشی‌های فعال در عرصه کتاب‌ و کتاب‌خوانی و هم‌چنین افراد یا گروه‌های فعال در زمینه ترویج كتابخوانی به زبان فارسی در خارج از كشور، تقدیر می‌‌كند.

امسال و در دومین دوره این جشنواره، علاوه بر تقدیر از برگزیدگان بخش ویژه، از افراد، گروه‌ها، تشكل‌های مردمی و نهادهای غیر دولتی كه فعالیت‌های موثر و نوآورانه‌ای در زمینه ترویج كتاب‌خوانی داشته‌اند، نیز تقدیر می‌شود.

علاقمندان به شرکت در این جشنواره، می‌توانند هم به صورت فردی برای حضور در این رقابت اقدام و گزارش‌ها و مستندات فعالیت‌های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و هم سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه می‌توانند به معرفی افراد و نیروهای برگزیده خود مبادرت ورزند.

فراخوان جشنواره ترویج کتاب، پیش از این از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تمام ادارات ارشاد در استان‌ها و شهرستان‌های کشور، تشکل‌های حوزه فرهنگ، تشكل‌های ‌فعال در عرصه کتاب، انجمن‌های نویسندگان، وزارت و ادارات كل آموزش و پرورش، اتحادیه ناشران، مراکز بهزیستی و مهدهای کودک‌ ارسال شده است.

شاخص‌های انتخاب برگزیدگان در این حوزه از این قرار است؛ تاثیر پایدار در گسترش کتاب‌خوانی میان مردم، خلاقیت و نوآوری در برنامه‌ها و شیوه‌های اجرایی، استفاده مناسب از مشارکت مردم و نخبگان، استفاده خلاقانه و بهینه از امکانات و ظرفیت‌های عمومی و مردمی، قابلیت معرفی به سایر مناطق به عنوان الگو و تاثیر در گسترش ترویج کتاب‌خوانی به عنوان یک حرکت موثر فرهنگی.

این فعالیت‌ها می‌تواند به شکل داوطلبی و یا در قالب فعالیت‌های گروهی انجام شده باشد.

بر اساس فراخوان مربوطه، علاقمندان تا پایان وقت اداری چهارشنبه ۲۹ مهرماه ۱۳۹۴ می‌توانند گزارش آثار خود را به دبیرخانه «تقدیر از گروه‌ها و افراد برگزیده ترویج کتاب‌خوانی» واقع در تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان فجر، شماره ۷، ساختمان فجر، طبقه ۶، کد پستی ۱۵۸۹۷۴۳۱۱۱ ارسال کنند و برای طرح نظرات و پرسش‌های خود با شماره تلفن و نمابر ۸۸۸۶۱۳۲۴-۸۸۳۴۲۹۷۹ و نیز پست الکترونیک: ketabkhani@farhangmail.ir ارتباط بگیرند. فراخوان این جشنواره به همراه فرم شرکت درآن، در سایت مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به آدرس Farhang.gov.ir قابل دریافت است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه