مراودات علمی دانشگاه تهران در دوران تحریم

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، محمود نیلی احمدآبادی امروز در جلسه بررسی همکاری های علمی و دانشگاهی در دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران با توسعه مراودات بین المللی، تبادل استاد و دانشجو، برنامه های آموزشی مشترک و عضویت در شبکه های علمی جهانی نقش خود را برای ایجاد دوستی میان ملت ها و صلح جهانی ایفا کرده است.

وی اضافه کرد: تعاملات بین المللی این دانشگاه با دیگر کشورها طی سال های گذشته حتی با وجود تحریم ها نیز هیچگاه قطع نشد.

رئیس دانشگاه تهران بیان کرد: اکنون با رهنمودهای مقام معظم رهبری و رئیس جمهور تحریم ها درحال برداشته شدن هستند و براین اساس همکاری های مشترک میان مراکز علمی ایران و دیگر کشورها در دستور کار قرار دارد.

نیلی احمدآبادی با اشاره به حضور وزیر امور خارجه آلمان در دانشگاه تهران گفت: فرصت شنیدن سخنان وزیر خارجه آلمان درخصوص آموزش برای ثبات و توسعه پایدار رویدادی مهم است و نشان دهنده توسعه روابط علمی میان دو کشور ایران و آلمان است.

وی با بیان اینکه گسترش روابط علمی و دانشگاهی میان ملت ها یک ضرورت بشمار می رود، افزود: دانشگاه تهران وظیفه خود می داند تا تبادل نظر در حوزه فعالیت های علمی بین المللی را توسعه دهد.

رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: دانشگاه تهران بنا بر رسالت ذاتی خود و براساس سیاست های جمهوری اسلامی ایران زبان علم و گفتگو میان دانشمندان را مورد توجه قرار می دهد.

نیلی احمدآبادی گفت: دانشگاه تهران دارای ۳۰۰ هزار دانش آموخته و ۵۵ هزار دانشجو است که نقش تعیین کننده ای در توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور داشته است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه