لعن دیگر مذاهب با منطق اسلام سازگار نیست

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش حوزه:

آیت الله العظمی علوی گرگانی :

لعن دیگر مذاهب با منطق اسلام سازگار نیست

لعن دیگر مذاهب با منطق اسلام سازگار نیست

آیت‌الله العظمی علوی گرگانی با بیان این‌که از صدر اسلام تاکنون بزرگان، مراجع و علما همیشه پرچم‌دار وحدت و تقریب مذاهب بودند، گفت : جسارت علنی نسبت به یکدیگر با مسائل اسلامی سازگار نیست؛ هدف ما باید قرار گرفتن زیر سایه وحدت الهی باشد تا بتوانیم نتیجه بگیریم.
 
به گزارش راسخون به نقل از رسا، آیت‌الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی، استاد برجسته حوزه علمیه قم پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از مدیران مجتمع عالی امام خمینی(ره) و اعضای برگزار کننده نمایشگاه «امت واحده» با بیان این‌که از صدر اسلام تاکنون بزرگان، مراجع و علما همیشه پرچم‌دار وحدت و تقریب مذاهب بودند، گفت: نمونه این پرچمداری را در زمان مرحوم حضرت آیت‌الله برجرودی دیدیم.
 
وی افزود: اسلام دین منطق و برهان است که همیشه افراد را به وحدت، یگانگی و برادری دعوت می‌کند؛ چرا که با وحدت همه کارها را می‌توان انجام داد، البته هر مذهبی برای خود مرامی دارد و باید از آنها خواست که مسائل خود را با برهان و منطق بیان کنند.
 
استاد برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر این‌که پیامبر(ص) رحمت للعالمین هستند، بیان داشت: از نظر ما ولایت امیرمؤمنان(ع) تنها برای تشیع نیست؛ وحدت نیز مسأله‌ای نیست که انسان‌ها بخواهند، بلکه خواسته خدا است.
 
وی ادامه داد: خیال نکنیم که وحدت تنها برای مسلمانان است، بلکه خدا می‌خواهد ادیان دیگر نیز با هم وحدت داشته باشند؛ وحدت صراط الله است، در مقابل هدف شیطان ایجاد اختلاف است، چرا که می‌خواهد دسته سومی را ایجاد کند و اکنون شاهدیم که دشمنان اسلام دشمنان ما و اهل‌ سنت هستند.
 
آیت‌الله العظمی علوی گرگانی تصریح کرد: همه باید زیر پرچم «لا اله الا الله» جمع شویم؛ مذاهب مختلف حتی در زمان اهل‌بیت(ع) وجود داشتند؛ مذاهب یکدیگر را نباید به تمسخر بگیرند، بلکه بزرگان قوم سخنان خود را با منطق و دلیل بیان کنند.
 
وی تصریح کرد: جسارت علنی نسبت به یکدیگر با مسائل اسلامی سازگار نیست؛ هدف ما باید قرار گرفتن زیر سایه وحدت الهی باشد تا بتوانیم نتیجه بگیریم؛ امروز عملکرد افرادی که به نام اسلام به قتل و غارت می‌پردازند با منطق اسلام سازگار ندارد.
 
استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان این‌که پیامبر(ص) در روز فتح مکه فرمودند «امروز روز رحمت است»، گفت: ما نیز باید همانند رسول‌الله(ص) با دیگران رفتار کنیم.
 
وی عنوان کرد: خیال نکنیم وقتی قدرتی پیدا می‌کنیم باید دیگر گروه‌ها را مورد کشت و کشتار قرار دهیم، بلکه شکر نعمت کسب قدرت رحمت داشتن نسبت به دیگران است.
/2759/


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه