لرستان میزبان ۱۰۰برنامه فرهنگی - از نمایشگاه کتاب تاجشنواره مطبوعات

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

ماشاءالله امان الهی بهاروند در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان طی سال ۹۴ اظهار داشت: در این راستا این اداره کل برنامه ریزی هایی در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری، دینی، قرآنی، عمرانی و ... برای امسال پیش بینی کرده است.

تدوین ۱۰۰ برنامه فرهنگی و هنری

وی با بیان اینکه این برنامه ها به صورت پیشنهاد به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شده است عنوان کرد: در مجموع ما بیش از ۱۰۰ برنامه در حوزه های مختلف برای امسال تدوین و به وزارتخانه ارائه داده ایم.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه بخشی از این برنامه ها با پشتیبانی و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شوند گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته بین ۱۰ تا ۱۵ برنامه با همکاری و حمایت وزارتخانه طی امسال برگزار می شود.

بهاروند بیان داشت: این برنامه ها در قالب برگزاری جشنواره ها، همایش ها، برپایی نمایشگاهها و ... خواهند بود.

وی ادامه داد: همچنین ما بقی برنامه های پیش بینی شده طی امسال نیز بر اساس تناسب امکانات و توان این اداره کل در استان برگزار خواهند شد.

برگزاری جشنواره مطبوعات غرب کشور در لرستان

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان یکی از برنامه های پیش بینی شده طی امسال را برگزاری جشنواره مطبوعات غرب کشور در لرستان عنوان کرد و گفت: استارت برگزاری این برنامه از اواخر سال گذشته در استان زده شده و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این جشنواره اواخر اردیبهشت و یا اوایل خرداد ماه امسال در لرستان برگزار می شود.

بهاروند با بیان اینکه فراخوان این جشنواره به هفت استان غرب کشور مانند همدان، کرمانشاه، ایلام، کردستان و ... ارسال شده است ادامه داد: جشنواره مطبوعات غرب کشور در ۱۰ رشته مختلف در سطح مطبوعات و خبرگزاریها برگزار می شود.

وی یکی دیگر از برنامه های مدنظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان طی امسال را شرکت در نمایشگاههای بین المللی کتاب برشمرد و تصریح کرد: استان لرستان نیز در این نمایشگاهها غرفه خواهد داشت.

برپایی نمایشگاه استانی کتاب در لرستان

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان همچنین از برپایی نمایشگاه استانی کتاب در لرستان خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته احتمالا این نمایشگاه اواخر اردیبهشت و اوایل مهر ماه امسال در لرستان برپا شود.

بهاروند همچنین به تدوین برنامه های مختلف در حوزه های قرآنی و دینی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان طی امسال خبر داد و گفت: در این راستا برپایی نمایشگاههای قرآنی یکی از این برنامه های پیش بینی شده است.

تجهیز مجتمع های فرهنگی لرستان

وی همچنین تکمیل و تجهیز پروژه و مجتمع های فرهنگی و هنری در لرستان را یکی دیگر از برنامه های پیش بینی شده در استان برشمرد و گفت: در این راستا با توجه به تخصیص هایی که به استان داده می شود این پروژه ها تجهیز خواهند شد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه هم اکنون چهار مجتمع در شهرستانهای ازنا، دورود، نورآباد و الشتر نیازمند تجهیز هستند تصریح کرد: در این راستا ما نیازمند اعتبارات لازم برای ایجاد سالن های آمفی تئاتر، تجهیزات، صندلی، و ... برای این مجتمع ها هستیم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه