فعالیت های آموزشی سما در کردستان توسعه می یابد

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، انور خسروی شامگاه سه شنبه در جلسه سیاست گذاری سما در استان کردستان اظهار داشت: در حال حاضر مدارس آموزشکده سما تنها در سنندج فعال است و در راستای توسعه فعالیت های آموزشی قرار است که در سایر شهرستانهای استان نیز اقداماتی مشابه اجرایی و عملیاتی شود.

وی ادامه داد: سما ظرفیت های خوبی در حوزه فعالیت های آموزشی در اختیار دارد و انتظار می رود که با حمایت مسئولان استانی و شهرستانی زمینه برای بهره برداری از تمامی این ظرفیت ها فراهم شود و ما شاهد توسعه فعالیت های آموزشی در سراسر استان باشیم.

معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج عنوان کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته و با کسب مجوزهای لازم سما آمادگی راه اندازی مدارس در سایر شهرستان های استان کردستان را دارد و در حال حاضر مقدمات لازم برای اخذ مجوزهای مورد نیاز در این زمینه نیز انجام شده است.

وی گفت: شهرستان های مریوان و بیجار متقاضی ایجاد و راه اندازی مدارس سما هستند و زمین نیز برای عملیات کردن این اقدام تعیین شده در صورت صدور مجوز از سوی اداره کل آموزش و پرورش این مهم در کوتاهترین زمان ممکن اجرایی و عملیاتی می شود.

خسروی با اشاره به آمادگی های لازم برای راه اندازی مدارس سما در سایر شهرستانهای استان کردستان عنوان کرد: توسعه فعالیت های آموزشی سما باعث ایجاد رقابت بین بخش غیردولتی می شود و انتظار می رود که این رقابت زمینه را برای ارتقاء فعالیت های آموزشی نیز فراهم کند.

وی با بیان اینکه در کنار توسعه مدارس، ایجاد آموزشکده های فنی و حرفه ای نیز در دستور کار قرار دارد، یادآور شد: در دو شهرستان دیواندره و کامیاران آمادگی راه اندازی آموزشکده سما را در رشته های متناسب با نیاز مردم منطقه داریم.

معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت: تلاش می کنیم که رشته های آموزشکده های سما با هدف تربیت تکنسین ایجاد شود و دانشجویان بتوانند بعد از فراغت از تحصیل شرایط و توانمندی های لازم فنی برای جذب در بازار کار را پیدا کرده باشند.

در جریان برگزاری این نشست مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان اعلام امادگی کرد تا شرایط برای ایجاد و راه اندازی مدارس سما در شهرستانهای مختلف این استان فراهم شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه