فراخوان جایزه - کتاب سال هیأت علمی دانشگاه‌های کشور - منتشر شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انتشاران علمی و فرهنگی، این موسسه به مناسبت شصتمین سالگرد تأسیس خود، اولین دوره انتخاب و معرفی «کتاب سال اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور» توسط این انتشارات و با همکاری وزارتخانههای تعاون، کار و رفاه اجتماعی ـ علوم، تحقیقات و فناوری و فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

دبیرخانه «کتاب سال اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور» در اولین دوره بنابر آیین‌نامه کتاب‌هایی را که طی اول فروردین ۱۳۹۱ تا پایان اسفند ۱۳۹۳ در دو حوزه تألیف و تصحیح برای نخستین بار توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها نگارش، چاپ و منتشر شده است را، مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد و از صاحبان آثار برتر در آبان ۱۳۹۴ همزمان با بیست و سومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران تجلیل به عمل می‌آورد.

در این دوره از جایزه کتاب‌های منتشر شده در حوزه علوم انسانی با موضوعات زیر مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت:

تاریخ، جغرافیا، باستان‌شناسی، حقوق، زبان ادبیات، علوم اجتماعی و ارتباطات، علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری، علوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری و تربیت بدنی، علوم سیاسی، روابط بین‌الملل و مطالعات منطقه‌ای، فقه، اصول، علوم قرآن و حدیث، فلسفه، کلام، اخلاق، ادیان و عرفان، فناوری اطلاعات، اطلاعرسانی، کتابداری، مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره)، مطالعات هنر و زیبایی‌شناسی.

همچنین به منظور گسترش فرهنگ کار و خلاقیت و نوآوری در جامعه و نیز تبیین مبانی نظری و راهکارهای علمی اقتصاد مقاومتی در بخش ویژه کتاب‌های چاپ و منتشر شده با موضوع «فرهنگ کار و کارآفرینی، سلامت ـ بیمه و اقتصاد مقاومتی» مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته و از صاحبان آثار برتر نیز تجلیل به عمل می‌آید.

همچنین جایزه هیات داوران نیز به ناشر یا ناشران برتر کتب دانشگاهی اهدا خواهد شد.

کتاب‌های حاضر در این جشنواره باید صرفا توسط اعضای هیات علمی دانشگاه‌های سراسر کشور نگارش، چاپ و منتشر شده باشد و ارائه مدرک دال بر عضویت در هیات علمی یکی از دانشگاه‌های کشور، ضروری است.

برای شرکت در این جشنواره از همه نویسندگان، ناشران، مراکز و موسسات علمی و پژوهشی و فرهنگی در خواست شده است دو نسخه از کتابهای خود را که در موضوعات یاد شده در بالا چاپ و منتشر شده است به همراه فرم اینترنتی تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۴ در مهلت مقرر به آدرس دبیرخانه «کتاب سال اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور» واقع در تهران، خیابان آفریقا، چهارراه حقانی، کوچه کمان، پلاک ۲۵. طبقه پنجم. دبیرخانه کتاب سال اعضای هیأت علمی دانشگاههای سراسر کشور به نام احسان کریمخانی. ارسال کنند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه