عضو کلیسای انجیلی آشوری : اهانت به پیامبر اسلام توهین به همه انبیاء الهی است

همایش بررسی توهین به مقدسات از منظر اسلام و حقوق بین‌الملل

عضو کلیسای انجیلی آشوری : اهانت به پیامبر اسلام توهین به همه انبیاء الهی است

عضو کلیسای انجیلی آشوری : اهانت به پیامبر اسلام توهین به همه انبیاء الهی است

کشیش نینوس مقدس‌نیا گفت : توهین به مقدسات اسلامی و پیامبر گرامی اسلام توهین به همه ادیان و انبیاء الهی است، لذا هیچ کس حق اهانت به مقدسات و باورهای دیگران را ندارد و ما از این اتفاقی که افتاد به شدت ناراحت هستیم.
 
به گزارش راسخون به نقل از تسنیم، کشیش نینوس مقدس‌نیا از کلیسای انجیلی آشوری در همایش بررسی توهین به مقدسات از منظر اسلام و حقوق بین‌الملل که امروز دوشنبه 27 بهمن ماه در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌الملل وزارت امور خارجه برگزار شد، اظهار کرد: این موج اهانت ها بحرانی است که صلح و آرامش جوامع بشری را به هم ریخته و نیاز است برای حل آن چاره اندیشی کنیم.
 
وی با اشاره به دیدار خود با پاپ فرانسیس عالی‌ترین مقام کلیسای انجیلی در جهان و نظر وی درباره توهین به ادیان دیگر، افزود: ایشان این موضوع را با توهین به مادر خود مقایسه کرده است و توهین‌کنندگان را مستوجب مجازات شدید دانستند.چرا که در کتاب مقدس کفر به نام خدا و حتی بی احترامی به والدین مستوجب چنین حکمی است چه برسد به این که کسی بخواهد به انبیاء و ادیان الهی جسارت و اهانت کند.
 
کشیش مقدس‌نیا خاطرنشان کرد : با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل (ره) بیداری دینی در جهان اتفاق افتاد و کشورهای سکولار و لائیک از این بیداری شوکه شدند و تلاش کردند ساز مخالفت با آن بزنند و در این راستا از جهل برخی افراد سوء استفاده کردند.
 
وی با بیان این که آنها اشتباه می کنند چرا که توهین به مقدسات دینی نه تنها دین و دینداران را تضعیف نمی‌کند بلکه موحدان را در راه و هدف خود مصمم تر خواهد کرد, گفت:هم‌زیستی دینی ادیان در ایران موجب ایجاد یک زندگی برادرانه و علقه بین یکدیگر شده است به طوریکه ما مسیحیان قرنها در کنار برادران خود در ایران زندگی کرده‌ایم و شریک غم و شادی همدیگر هستیم و چیزی نمی‌تواند بر آن خدشه وارد کند.
 
نماینده کلیسای انجیلی آشوری تصریح کرد: امام راحل و مقام معظم رهبری و مسئولان حامی اقلیت‌های دینی بوده و قوانین مملکتی در ایران طوری است که آزادی دین و برپایی جشن‌های ادیان غیراسلامی کاملاً آزاد است و همین نگاه باعث شده ما در کنار آنها باشیم.
 
کشیش مقدس‌نیا با بیان این که جامعه آشوریان از هر حرکت ناشایستی که به اسم مسیحیت در کشورهای غربی صورت می‌گیرد تبری می‌جوید، گفت: ما به عنوان یک مسیحی اهانت به پیامبر گرامی اسلام را توهین به همه ادیان و انبیاء الهی می‌دانیم  و از سیاست های پشت پرده این اقدامات به خوبی آگاه هستیم و انتظار داریم نمایندگان کشورهای غربی که در این نشست حضور دارند اعلام انزجار و بیزاری ما جامعه کلیمیان و مسیحیان و اقلیت‌های دینی از اینگونه اقدامات را به اطلاع مسئولان و مقامات کشورهای خود برسانند تا دیگر شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم.
/2759/


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه