عزاداری‌ها نباید سوژه‌ای برای سؤ استفاده دشمنان شود

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش حوزه:

آیت‌الله العظمی علوی گرگانی :

عزاداری‌ها نباید سوژه‌ای برای سؤ استفاده دشمنان شود

عزاداری‌ها نباید سوژه‌ای برای سؤ استفاده دشمنان شود

آیت‌الله العظمی علوی گرگانی با تأکید بر این‌که مردم در عزاداری باید به سخنان مراجع و علما توجه کنند، گفت : افراد در این مراسم‌ها نباید در راستای اهداف دشمن قدم بردارند تا آنها سؤ استفاده کنند.
 
به گزارش راسخون به نقل از رسا، آیت‌الله العظمی سید محمدعلی علوی ‌گرگانی، استاد برجسته حوزه علمیه قم ظهر امروز در دیدار جمعی از دانشجویان، ماه محرم را ماه نعمت برای همه افراد دانست.
 
وی گفت: گریه برای سید الشهدا(ع) دارای اجر و ثواب بسیار بوده و سبب آمرزش گناهان می‌شود، از این‌رو این ماه را می‌توان ماه نعمت برای همه افراد دانست.
 
استاد برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر تبیین اهداف قیام سیدالشهدا(ع) در ماه محرم خاطرنشان کرد: افراد به ویژه جوانان باید به فلسفه و اهداف عزاداری و قیام امام(ع) آشنا باشند؛ گریه و عزاداری بر امام حسین(ع) سبب شفاعت فرد در قیامت می‌شود.
 
وی ادامه داد: متأسفانه برخی از افراد عزاداری برای اهل‌بیت(ع) را تمسخر کرده و از شیعیان به عنوان ملت گریان یاد می‌کنند که می‌توان با تبیین اهداف عزاداری آنها را به گمراهی و جهل‌شان آشنا کرد.
 
آیت‌الله العظمی علوی گرگانی با اشاره به این‌که اگر افراد جاهل و نادان نسبت به عاقبت عمل و گفتار خود آگاه شوند از عملکرد خود پشیمان می‌شوند، اظهار داشت: حقیقت عزاداری برای ائمه اطهار(ع) به ویژه امام حسین(ع) سبب حرکت فرد در سمت سعادت می‌شود.
 
وی تصریح کرد: امام حسین(ع) نیز با هدف هدایت انسانها به سمت حیات، سعادت و پاسداری از اسلام قیام کردند، ایشان کشتی نجات و چراغ هدایت برای همه مردم هستند؛ فرد به وسیله اولیای الهی به سعادت می‌رسد.
 
استاد برجسته حوزه علمیه قم انقلاب اسلامی را نشأت گرفته از قیام سیدالشهدا(ع) خواند و تأکید کرد: در طول تاریخ بسیاری از افراد سعی در خاموش کردن این چراغ هدایت بودند، در حالی که این چراغ هیچگاه خاموش نمی‌شود.
 
وی یادآور شد: بسیاری از انقلاب‌ها به ویژه انقلاب اسلامی ما از قیام عاشورا برگرفته شده است؛ قیام امام حسین(ع) حرکتی حیات بخش برای جامعه اسلامی است، در حالی که امروز گروه‌های تروریستی همانند داعش به نام اسلام جنایت‌های مختلفی را انجام داده و می‌خواهند خود را نماینده اسلام معرفی کنند، در حالی که اسلام از آنها بیزاری می‌جوید.
 
آیت‌الله العظمی علوی گرگانی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این‌که مردم باید در عزاداری به سخنان مراجع و علما توجه کنند، خاطرنشان کرد: افراد در این مراسم‌ها نباید در راستای اهداف دشمن قدم بردارند تا آنها سؤ استفاده کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: مردم به ویژه جوانان باید در عزاداری از بزرگان پیروی کنند تا گرفتار چنگال دشمن نشده و راه رسیدن به سعادت را تبدیل به سوژه‌ای برای دشمنان نکنند.
/2759/


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه