طرح شهید - تهرانی مقدم - برای اشتغال نخبگان - دامنه شناسایی نخبگان گسترش می یابد

طرح شهید - تهرانی مقدم - برای اشتغال نخبگان - دامنه شناسایی نخبگان گسترش می یابد - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، سورنا ستاری شب گذشته در جمع نخبگان، گفت: بزرگترین مشکل ما در بخش اشتغال نخبگان، مسائل فرهنگی است، همانطور که می دانیم جذب و اشتغال نخبگان بسیار حساس است و در این زمینه باید فرهنگ سازی صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ما در کشورمان شرکتهای دانش بنیان داریم، اظهار داشت: در حال حاضر اقتصاد کشورمان با اقتصاد دانش بنیان فاصله زیادی دارد و لازم است برای تحقق این امر اشتغال نخبگان جدی تر گرفته شود.

معاون علمی ریاست جمهوری همچنین از طرح شهید ت��رانی مقدم خبر داد که برای اشتغال نخبگان در نظر گرفته شده است.

ستاری خطاب به نخبگان با گله از اینکه آیین نامه هایی برای نخبگان در بنیاد ملی نخبگان در نظر گرفته شده اما شما از این آیین نامه ها استفاده نمی کنید، ادامه داد: دامنه شناسایی نخبگان در حال گسترش است.

وی درباره صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی هم تنها صندوقی است که بدون حضور بانکداران در حال ارائه تسهیلات و وام قرض الحسنه تا سقف 300 میلیون تومان به نخبگان است.

این مقام مسئول به نخبگان گفت: بخش تجاری سازی را از بنیاد ملی نخبگان به معاونت علمی منتقل کردیم، در این میان تمام نخبگانی که طرح تجاری سازی دارند از کریدورهای مخصوص می توانند طرح خود را گسترش دهند و از حمایتهای معاونت علمی برخوردار شوند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه