ضوابط حضور ناشران در نمایشگاه‌های استانی کتاب تغییر می‌کند

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

ضوابط حضور ناشران در نمایشگاه‌های استانی کتاب تغییر می‌کند - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، جلسه هم‌­اندیشی با تشکل­های نشر در خصوص نحوه اجراء و واگذاری فعالیت بخش­های مختلف نمایشگاه­های کتاب استانی به تشکل­های نشر صبح امروز در محل موسسه نمایشگاه­های فرهنگی ایران برگزار شد.

در این جلسه امیرمسعود شهرام‌­نیا مدیرعامل موسسه نمایشگاه­های فرهنگی ایران، همایون امیرزاده مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی شجاعی صائین مدیرکل کتاب و کتابخوانی وزیر ارشاد، رجبعلی سالاریان مدیر نمایشگاه­های کتاب استانی، اسماعیلی راد مدیر اتحادیه شرکت تعاونی ناشران (آشنا)، محمود آموزگار دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، متولی رئیس انجمن ناشران کتاب آموزشی، عرفان‌­پور عضو هیأت مدیره انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی و محسن عموشاهی و محمد خلج مشاوران مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌­های فرهنگی حضور داشتند.

امیرمسعود شهرام‌­نیا مدیرعامل موسسه نمایشگاه­های فرهنگی ایران در این جلسه ضمن تأکید بر تهیه ضوابط و دستور العمل جدید برای برگزاری نمایشگاه­های کتاب استانی گفت: امکان عرضه کتاب و مقررات شرکت ناشران در استان­ها باید مورد بازبینی قرار گیرد.

وی ­گفت: این موسسه آمادگی کامل دارد نحوه اجرای نمایشگاه­‌های کتاب استانی را به تشکل­های نشر واگذار کند و در این خصوص باید ملاحظات مربوط به واگذاری و نحوه اجراء توسط این تشکل­ها در نظر گرفته شود تا این نمایشگاه­ها دچار آسیب نشود.

در این جلسه نمایندگان تشکل­های نشر هم نظرات خود را در خصوص کم شدن میزان تخفیف، حضور ناشران معتبر، نحوه توزیع عناوین کتاب وضوابط و مقررات ارائه کتاب و چگونگی همکاری تشکل‌های نشر در حوزه‌های مختلف،ارئه کردند و این دیدگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه با اتفاق نظر حاضران مقرر شد پیش ­نویس ضوابط حضور ناشران و نحوه حضور و همکاری تشکل‌های نشر در نمایشگاه­های استانی تهیه و مورد تصویب قرار گیرد و به امضاء عالی­ترین مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برسد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه