شورای عالی اخلاق پزشکی در دانشگاهها تشکیل می شود

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، کتر باقر لاریجانی با اعلام این خبر گفت: نهادینه شدن معرفت و عمل به اخلاق پزشکی بر پایه هنجارهای اسلامی و انسانی یکی از ماموریت های نظام سلامت است.

وی افزود: استقرار نظام سلامت پاسخگو، احترام همه‌جانبه به کرامت انسانی، تلاش برای دستیابی به معرفت و مدیریت فراگیر اخلاق پزشکی در زمینه‌های مختلف از دیگر وظایف نظام سلامت کشور است.

معاون آموزشی با اشاره به تشکیل شورای عالی اخلاق پزشکی کشور، افزود: این شورا به دلیل تاثیر رعایت اصول اخلاق حرفه ای در همه ابعاد نظام سلامت بخصوص رضایت ارائه دهندگان و دریافت کنندگان خدمات سلامت، تشکیل شده است.

نایب رئیس شورای عالی اخلاق پزشکی کشور تشکیل این شورا در دانشگاه­های علوم پزشکی را زمینه ساز اجرای مصوبات شورای عالی اخلاق پزشکی کشور و نهادینه شدن اخلاق حرفه­ای در نظام سلامت کشور دانست و افزود: به همین منظور دستورالعمل تشکیل این شورا به دانشگاههای علوم پزشکی کشور ابلاغ شد.

لاریجانی تاکید کرد: لازم است کلیه دانشگاه­های علوم پزشکی کشور با توجه به ظرفیت­ های محیطی و شرایط بومی موجود در منطقه و مطابق با مفاد این دستورالعمل نسبت به تشکیل شورای اخلاق پزشکی در دانشگاه اقدام کنند و نتایج این اقدامات را جهت انجام هماهنگی ­های لازم به دبیرخانه شورای عالی اخلاق پزشکی کشور منعکس کنند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه