شهرآفتاب آماده میزبانی نمایشگاه کتاب است - ایجاد۶۵هزار مترمربع سالن

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران صبح امروز در نخستین نشست خبری خود بیش از دو ساعت پاسخگوی سئوالات خبرنگاران در حوزه‌های مختلف فرهنگی بود.

صلاحی در این نشست خبری در پاسخ به سئوالی درباره آخرین وضعیت وعده شهردار تهران مبنی بر انتقال مکان نمایشگاه بین‌المللی کتاب عنوان داشت: به هر شکل باید قبول کرد که مصلای امام خمینی (ره) جای مناسبی برای برگزاری نمایشگاه نیست. آقای قالیباف نیز قول دادند که نمایشگاه کتاب سال آینده در شهر آفتاب برگزار شود که این مسئله آماده اجراست.

به گفته وی، مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب بعد از افتتاح کامل، دومین مرکز نمایشگاهی بزرگ در آسیا بعد از چین و سومین مرکز بزرگ نمایشگاهی در دنیا بعد از آلمان و چین به لحاظ مساحت و امکانات خواهد بود.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در ادامه در این زمینه، گفت: فاز اول شهر آفتاب با ۶۵ هزار متر مربع سالن مسقف آماده بهره‌برداری است. ایستگاه متروی شهر آفتاب نیز تا دو ماه آینده به بهره‌برداری میرسد و برنامه ریزی ما این است که ۳۰۰ دستگاه خودروی ون نیز در محوطه نمایشگاه به جابه‌جایی افراد بپردازد.

وی ادامه داد: فاز دوم شهر آفتاب نیز با احداث هتل‌های ۴ و ۵ ستاره و نیز یک هتل آپارتمان و نیز یکصد اتاق تجارت پیش‌بینی شده است. در حال حاضر تاسیسات گرمایی و سرمایی شهر آفتاب آماده استفاده است. جاده و دسترسی به نمایشگاه نیز آماده شده و سالن‌های اداری نیز آماده بهره‌برداری است. به باور من اگر اراده‌ای برای جابه‌جایی نمایشگاه کتاب وجود داشته باشد می‌توانیم سال آینده آن را در شهر آفتاب برگزار کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در ادامه گفت: من در این خصوص نامه‌ای به آقای جنتی وزیر ارشاد نوشته‌ام و از ایشان خواستم که از این نمایشگاه بازدید کنند که با موافقت ایشان به زودی این اتفاق انجام شود.

صلاحی در بخش دیگری از ��ین نشست خبری در ارتباط با موضوع شعر و برنامه‌ریزی برای آن در سازمان متبوع خود نیز گفت: شعر و ادب جزو هویت تاریخی ماست و در این حوزه بسیار غنی هستیم. ما برای ساماندهی امر شعر در سازمان، خانه شعر ایجاد کرده‌ایم و برنامهریزی‌ کرده‌ایم تا جریان سازی جدی در این حوزه اتفاق بیفتد. نگاه ما این است که با فعالیت‌های ما در این حوزه شاهد رویش پروین اعتصامی‌ها و شهریارهای تازه در ادب فارسی باشیم که نه به صورت استثنایی بلکه با قاعده، تربیت شده باشند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه