هرگز صبحانه رو نادیده نگیرین، چون در بلند مدت روی سلامتی شما تاثیر میذاره.

هرگز صبحانه رو نادیده نگیرین، چون در بلند مدت روی سلامتی شما تاثیر میذاره.

آیا شما هم بیشتر اوقات از صبحانه خوردن صرفنظر میکنین؟ ادامه ی روز با یه معده ی خالی میتونه باعث بشه که کل روز احساس خستگی کنین. در بلند مدت هم روی سلامتیتون تاثیر میذاره. پس روزتون رو با یه صبحانه قوی شروع کرده و تفاوتی که در خودتون ایجاد میشه رو ببینین.

صبحانه خوردن برای این مهمه که اولین وعده غذایی بعد از یه دوره طولانی ۱۰ تا ۱۲ ساعته است. تحقیقات زیادی در سراسر دنیا نشون دادن که خیلی از آدمها صبحانه نمیخورن. طبق نظرسنجی آنلاین اروپا، ۳۸ درصد افراد هر روز و ۳۶ درصد دیگه هم چند روز درمیان از خوردن صبحانه صرفنظر میکنن. نزدیک به دو سوم افراد هم میگن بیشتر از یک بار اتفاق میفته که صبحانه نخورن. دلیل هایی که ذکر کردن شامل: وقت کمی که دارن، کنترل وزنشون، علاقه نداشتن به صبحانه خوردن بوده.

اکثر متخصصان تغذیه روی یک نکته توافق دارن: اگر روزتون رو با یه صبحانه سالم و قوی شروع کنین، خیلی از مسائل مربوط به سلامتیتون حل میشن. بعد از چند ساعت بدون غذا ماندن، بدنتون به سوخت نیاز داره تا ذخایر انرژی رو بازسازی کرده و به مغز سوخت رسانی کنه. داشتن یک صبحانه متعادل که دارای مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی کافیه باعث بهبود تمرکز میشه و در نهایت هم در کلاس درس و هم در محل کار بهره وری بیشتری خواهیم داشت. پس هیچوقت از خوردن صبحانه نگذرین.

Healthy breakfast on the table close up; Shutterstock ID 98215301; PO: aol; Job: production; Client: drone

صبحانه خوردن راز سالم موندنه، طبق تحقیقاتی که در این زمینه در آمریکا انجام شده، پزشکان بر این باورند که صرفنظر از صبحانه شانس ابتلا به چاقی، دیابت و حتی حمله قلبی رو زیاد میکنه. این تحقیقات میگن کسانی که صبحانه میخورن کمتر احتمال داره در طول روز گرسنه بشن و در نتیجه کمتر احتمال داره پرخوری کنن.

اگه صبح ها زمان محدودی دارین، روزتون رو کمی زودتر شروع کنین! همونطوری که گفته میشه صبحانه رو از شب قبل آماده کنین و کمی هم نوآوری و خلاقیت به صبحونه تون اضافه کنین. حتی درست کردن یه صبحانه گرم هم وقت زیادی نمیبره.

قبل از شروع روز از صبحانه تون لذت ببرین. اینجوری سوخت و ساز بدنتون هم به کار میفته.

منبع: نوین زی

Tweet شما هم صبحانه نمی خورید؟ - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه